MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Türkiye dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanların yüzünü güldürdü.

Türkiye dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanların yüzünü güldürdü.Hem devlet hem de sivil yardım kuruluşları aracılığıyla mazlum coğrafyalarda milyonlarca insana yardım elini uzattı.

Dünyanın pek çok bölgesine giden Türkiye, mübarek kurban bayramında da kardeşlerini unutmadı.

Bu yıl, “Kurban, Kardeşinle Sevgiyi Paylaşmaktır” sloganıyla çalışmalarını Türkiye ile birlikte 3 kıtada 18 ülkede yaparak yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdü.

Kurban çalışmaları kapsamında dünyanın dört bir yanına dağılan gönüllüler, bu sene kendilerini bekleyen mazlum ve mağdur ihtiyaç sahibi insanlara ulaşarak kardeşlik bağlarını güçlendirdi.

Afrika’ya sadece kurban eti götürmekle kalmayan Deniz Feneri, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik projelerle de mazlumların yanında yer aldı. Cami, mescit, su kuyusu, eğitim merkezi, yetimhane gibi birçok proje yürüten dernek, ağırlıklı olarak kriz, savaş ve kuraklığın hüküm sürdüğü bölgelerde kurban çalışması yapıldı.

Deniz Feneri Derneği kurban gönüllüleri, bu ülkelerin yanı sıra dünyada Müslümanların yaşadığı ve ihtiyaç duyulan diğer bölgelere de ulaşarak kurban kesimlerini ve dağıtımlarını gerçekleştiriyor.

Filistin, Suriye, Yemen gibi problemlerin ve çatışmaların eksik olmadığı yerlerde ihtiyaç sahibi aileler için bağışlanan kurbanların da dağıtımı yapıldı.

Yine zorlu yaşam şartlarının hakim olduğu ülkeler Bangladeş (Arakan), Benin, Burkina Faso, Brundi, Çad, Etiyopya, Gana, Kamerun, Mali, Nijerya, Somali, Tanzanya, Togo, Uganda da ihtiyaç sahibi insanlar için kurban kesimi gerçekleştirildi.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi; “Kurbanların yurtiçi bağışlarını asrın felaketi olarak nitelendirilen illerdeki depremzede kardeşlerimize, yurtdışı bağışlarını ise açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ülkelerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı” dedi.

📆 02 Temmuz 2023 Pazar 10:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR