SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

BELEDİYE HİZMETLERİ KADINLARA KENT TURLARI İLE TANITILIYOR

Yayınlanma:
ABONE OL

Başkan Yüksel, “Kadınların Sosyal ve Ekonomik Hayatta Yer Alacakları Projeleri Önceliyoruz”

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında ilçede yaşayan kadınlara yönelik geziler düzenlenmeye devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de son olarak Yalı ve Topselvi mahallelerinde ikamet eden kadınlar için düzenlenen tanıtım gezisinde komşuları ile bir araya geldi. Konuşmasında belediyenin kadınlara yönelik hizmetlerinden bahseden Başkan Yüksel, kadınların sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif yer alacakları projelere destek verdiklerini ve bundan sonra hayata geçirecekleri diğer projeler için de bunu öncelediklerini ifade etti.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in talimatları doğrultusunda, Kartal’da; kadınların, ailelerin ve çocukların daha geniş kapsamlı kent politikalarıyla sosyal hayatta güçlendirilmesi amacıyla çalışmalarına aralıksız devam eden Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, başlattığı proje kapsamında Kartal’da ikamet eden kadınlara, belediyenin çeşitli faaliyet merkezlerini görme fırsatı sunuyor.

Belediyenin özellikle kadın emeğine yönelik çalışmalarının anlatıldığı gezilerin bu seferki konukları Yalı ve Topselvi mahallelerinde ikamet eden Kartallı kadınlar oldu.

Tanıtım gezisinde Petrol İş Mahallesi’ndeki Kadın Danışma Merkezi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gönüllü kadınların oluşturduğu ve depremzedeler için üretilen ürünlerin yer aldığı atölye, Yakacık Mahallesi’ndeki halı-kilim atölyesi, Hürriyet Kültür Merkezi aşçılık kursu ve Yakacık Bayram Demirkol Parkı gibi önemli noktalar, Kartallı kadınlara tanıtıldı.

Ziyaret edilen her merkezde yetkililere sorular soran Kartallı kadınlar, devam eden danışma hizmetleri, eğitimler ve faaliyetler ile ilgili de bilgi aldı.

‘Yalı, Yunus ve Topselvi’de Pek Çok Farklı Değişiklik ve Hizmete İmza Atacağız’

Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nda düzenlenen öğlen yemeğinde ağırlanan Kartallı kadınlara Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Deniz Karacan ile Halkla İlişkiler ve Komşu İletişim Merkezi Müdürü Burcu Türkoğlu eşlik etti.

Deniz Karacan geziye katılan tüm kadınlara teşekkür ederek Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde bu tarz projelerin devam edeceğini belirtti, kadın emeği ve iş gücü katılımının ekonomiye olan önemli katkılarından bahsetti.

Yemeğe katılarak Kartallı kadınları ziyaret eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise Yalı, Yunus ve Topselvi Mahalleri için başta imar planları olmak üzere pek çok farklı değişiklik ve hizmete imza atacaklarını söyledi.

‘Bölgede Büyük Bir Değişim Başlamak Üzere’

Yapımında sona yaklaşılan Yalı, Yunus Topselvi Kültür Merkezi’nde kadınlar için pek çok eğitim ve kurs seçeneği olacağını belirten Başkan Yüksel, ayrıca bu kültür merkezinde ailelerin de rahatça gelebileceği bütçe dostu bir sosyal tesisinin yer alacağını ifade etti.

Bölgede büyük bir değişimin başlamak üzere olduğunu da sözlerine ekleyen Kartal Belediye Başkanı, kadınların sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif yer alacakları projelere destek verdiklerini ve bundan sonra hayata geçirecekleri diğer projeler için de bunu öncelediklerini ifade etti.

İlgili Haberler

Dünyadan
16 Haziran 2024
Bir Toplumun Yok Oluşunun Mimarileri; Farkındalığı Olmayan Siyaset-çiler

Farkındalığı olmayanlar, yalan bir dünya içinde yaşadıkları ve sürdürdükleri hayatın gerçek olduğunu zan ederler. Ancak, farkındalıkları olmayanların dışındaki herkes bunun öyle olmadığının farkındadır. Bahse konu olan farkındalığı olmayan kişiler, gerçek zan ettiği hayatının yalandan ibaret olduğunu anlayamaz/ kavrayamaz ve gündelik yaşamı ile ilgili verdiği kararların, tarafınca verdiğini düşünür. Ancak öyle değil, dahası, kendisiyle ilgili kararların […]

Genel
15 Haziran 2024
Meteoroloji’den SARI KOD! O İller İçin Peş Peşe Uyarı

15 Haziran için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde sağanak ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde olumsuz hava koşulları etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 Haziran’a dair hava durumu raporunu yayımladı. İstanbul başta olmak üzere, birçok şehirde sağanak yağışların yanı sıra kuvvetli rüzgarların da etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde […]

Genel
15 Haziran 2024
Survivor 2024 Finaline Çakarlı Araçla Giden Yarışmacılara Ceza! Bakan Yerlikaya “Gereği Yapıldı” Dedi

Eski Survivor yarışmacıları Survivor finaline usulsüz çakar kullanarak gittiler; İçişleri Bakanı Yerlikaya, sürücüye ceza kesildiğini duyurdu. Survivor All Star 2024’ün muhteşem finali, eski yarışmacıların çakarlı araç kullanarak etkinliğe katılması nedeniyle gölgede kaldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın müdahalesiyle, trafikte usulsüz üstünlük sağlama girişimi sert bir şekilde cezalandırıldı. ÇAKARLI ARAÇ KULLANIMINA TEPKİLER BÜYÜYOR Survivor’ın dün geceki finaline, […]

Genel
14 Haziran 2024
Marmaris Belediye binasının yerindeki kaçak inşaat mühürlendi

Belediyenin kendine ait yerin inşaatı kaçak çıkan Marmaris belediyesi yapılan kaçak inşaat çalışmasını durdurdu. Muğla’da Marmaris Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, inşaat ruhsatı olmadan yapılan çalışma nedeniyle Marmaris Belediyesi’nin yıkılan eski hizmet binasının yerinde yürütülen inşaatı durdurdu. Bunlar yaşanırken Marmaris belediye başkanı Acar Ünlü ile ilgili olarak kendine ait dubleks evin de kaçak olduğuna […]