SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Ölü ve yaralıların olduğu Kerkük’te Riyaz Sarıkahya’dan Halka Çağrı

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya son birkaç gündür Kerkük’te yaşanan gerginliklerle alakalı Kerkük halkına bir çağrıda bulundu.

Kerkük’te yaşanan gerginliğin sebebi nedir?   

Edinilen bilgilere göre; Barzani yönetimine bağlı KDP partisinin, Kerkük’te bulunan ve uzun zamandır kullanmadığı ana karargah binasını siyasi çalışma bürosu olarak yaklaşan Irak seçimleri öncesi tekrar kullanmak istemesi ve güvenliğini de peşmergenin sağlayacağının duyulması üzerine başta Araplar olmak üzere Kerkük halkı bu duruma tepki gösterdi.

Yaşanan bu gerginliklerin çatışmaya döndüğü ve çıkan olaylarda 7 – 8 kişinin yaralandığı 2 kişinin de öldüğü belirtildi.

Başkan Sarıkahya Türkmenlere itidal tavsiye ederek şu açıklamayı yaptı.

“Bugün şehrimiz üzücü olaylara sahne olmuştur. Her ne kadar Türkmen halkı olaylara karışmamış olsa da Türkmenler olarak derin üzüntü ve barış adına endişe duymaktayız.

Olaylarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve mağfiret dilerken yaralılara da acil şifalar dileriz. Bugün gibi üzücü olayların müsebbiplerinden hesap sorulmalı.

Provokatörler adalete teslim edilmeli. Kerkük şehrinde küçük hesaplar ve çıkarlar için barışı bozanlar kendileri de bu fitnede yok olacaklar. Kerkük te toplumsal barışa bozanlar yargılanmalı. Toplumsal barış geleceğimizin güvencesidir.

Biz parti olarak öteden beri Kerkük’ün sıradan bir şehir olmadığını tek çözümü de ortak yönetimden ve federe statüden geçtiğini defalarca vurguladık. Kerkük te kardeşliğin bir an önce tesis edilmesini ısrarla vurguluyoruz.

Kerkük Kerkük’ü sevenlerindir. Herkes sükûnet ve aklıselime bağlı kalmalarını talep ediyoruz. Sorunları kanunlar ve diyaloglar yolu ile hal edilmesini istiyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Genel
22 Haziran 2024
Hafta Sonu Evden Dışarı Adım Dahi Atmayın! İl İl Uyarı Yapıldı: Resmen KAVRULACAĞIZ

Hafta sonu dışarıda planı olanlar dikkat. Evden adım dahi atmayın. Meteorolojiden kritik uyarı geldi, resmen kavrulacağız. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22-23 Haziran hava durumu tahmin raporu paylaşıldı. Meteorolojiden hafta sonu dışarıda planı olanlara kötü haber geldi. Peki bugün ve hafta sonu hava nasıl olacak? Cumartesi pazar hava durumu nasıl olacak? Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sıcak […]

Genel
22 Haziran 2024
1 Temmuz’da Başlıyor! Kısmi Ödeme Verilecek

BES’ten yeni dönem 1 Temmuz’dan itibaren başlıyor. Bireysel emeklilik sistemine katılanlara kısmi ödeme imkanı sağlanacak. Kredi kullanmak istemeyenler bu ödemeden faydalanabilecek. BES’ten kısmi ödeme nasıl alınır? Bireysel emeklilik sistemi katılımcıları için 1 Temmuz itibariyle yeni bir dönem başlıyor. Nakit paraya ihtiyacı olanlar, evlilik hazırlığı yapanlar, doğal afet gibi olumsuz durumlar yaşayanlar BES birikimlerinin %50’sini alabilecek. […]

Genel
21 Haziran 2024
21-23 Haziran Tarım Kredi Market Kataloğu! Sıvı Yağ, Tuvalet Kağıdı, Şeker, Süzme Bal 3’lü Alımda Dev İndirim

Tarım Kredi’den yeni çılgın indirim kampanyası geldi. 21-23 Haziran Tarım Kredi aktüel kataloğu ile indirime girecek ürünler haberimizde… Tarım Kredi Market Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı Üzerine uzun zamandan beri Kar amacı gütmeden uygun fiyatlı ve ekonomik satış yapmaya devam ediyor. Düzenli olarak yeni aktüel ürünler kampanyaları yapan tarım kredide 21-23 Haziran tarihleri arasında geçerli indirimli ürünlerin […]

Genel
21 Haziran 2024
İstanbul’da Kaç Yabancı Yaşıyor? İçişleri Bakanlığı Açıkladı

İstanbul’da yaşayan yabancı sayısı belli oldu. İçişleri Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak İstanbul’da kaç yabancı yaşıyor sorusuna yanıt verdi. İçişleri Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan Açıklama ile İstanbul’da yaşayan yabancı sayısı duyuruldu. Göç İdaresi Başkanlığının resmi rakamları doğrultusunda açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, 21 Haziran itibariyle İstanbul’da 530.612 geçici koruma kapsamındaki Suriyeli, 3522 uluslararası […]