SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Neden Profesyonel Bir SEO Uzmanıyla Çalışmalısınız?

Yayınlanma:
ABONE OL


SEO arayışı sonrası görüşme yaparken veya çalışacağınız SEO uzmanı seçerken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz başarılı bir kişiyle çalışmanın önünü açacaktır. Bu mesleğin detayları nelerdir? Bu danışmanlar ne yapıyor?

SEO

 • Başarılı bir SEO uzmanı en az 10 yıllık deneyime sahip olmalı,
 • En kaliteli ve doğal SEO teknikleriyle çalışmalı,
 • Başarılı SEO referanslarına sahip olmalı, başarı hikayeleri olmalı,
 • Eğer %100 garantili sonuç vaat ediyorsa çok dikkatli olmalısınız,
 • Google ile anlaşması olduğunu söylerse görüşmeyi hemen sonlandırın,
 • Backlink paketleri gibi yöntemlere karşı dikkatli olun. Sitenize algoritmik veya manuel olarak ceza verilebilir,
 • Doğal SEO işlerinde ceza riski yoktur. Birçok firma ucuz, hızlı ve kolay olduğu için doğal olmayan yöntemleri tercih ediyor, doğal ve organik SEO yöntemleri kullanmalı,
 • SEO danışmanı olarak çalışacağınız kişinin sektörde kaç yıldır görev yaptığı hakkında bilgi alabilirsiniz,
 • Google SEO hakkında güncel bilgiler alın ve ona sorun:
 • Eğer SEO eğitimi aldıysa bu konularda sorular sorun,
 • Google Analytics, Google Search Console, Google PageSpeed Insights gibi Google araçlarını iyi analiz edebilmeli,
 • Anahtar kelime araştırması ve rakip analizi konusunda profesyonel olmalı,
 • Özgün ve kaliteli içerikleri analiz edebilmeli,
 • Arama motorlarını ve algoritmaları yakından takip etmeli,
 • İngilizce güncel SEO kaynaklarını takip etmeli ve bu konuda derinlemesine bilgi sahibi olmalı,
 • Doğal teknikler yerine blackhat hacklink, spam gibi hileli tekniklerden bahsediyorsa bu kişiden uzak durun,
 • Otomatik SEO programlarıyla çalıştığını söylerse, bu sizde olumsuz bir algı yaratır.

SEO Çalışmasını Garanti Edebilir miyim?

Dijital pazarlama ve internet sektöründeki bazı kişiler Google ile anlaşması olduğunu ve sizi garantili olarak ilk sayfaya, ilk sıraya çıkarabileceğimizi söyleyebilirler. Bu kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Kullanılan doğal olmayan çalışma yöntemleri ile kısa sürede ilk sayfaya çıkabilirsiniz. Ancak ilk algoritma güncellemesinde siteniz ağır ceza alacak ve adı yazıldığında dahi görünmeyecektir. Kısa süreli ve doğal olmayan işler çok risklidir.

Tavsiyemiz kurumsal SEO uzmanı ile çalışmanız olacaktır. Böylece en azından sürekli bilgi alabileceğiniz ve ona ulaşabileceğiniz biri olduğundan emin olabilirsiniz. Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir veya Türkiye‘nin en iyi SEO uzmanı gibi sorularınız için sadece deneyim ve referanslarla cevap verilebilir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google‘ın kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek istemesiyle ortaya çıkan bir kavramdır. Kısaca Google ya da diğer arama motorlarında ilk sıralara çıkmak için yapılan çalışmaların genel adıdır. Bu çalışmaları yapanlar SEO eğitimi almış veya kendisini bu konuda eğitmiş SEO uzmanları dır.

Google SEO Uzmanı

Arama motorlarında üst sıralara çıkma rekabeti arttıkça Google da kendi algoritmalarını oluşturup bunları periyodik olarak güncelleyerek iyi web sitelerini ödüllendirmeye başladı. Yani Google, yasadışı çalışan, faydalı bilgi sağlamayan, ziyaretçinin beğenmediği siteleri cezalandırarak diğer web sitelerinin de istediği kurallara uymasını sağlamaya başladı. Bu da SEO mantığını oluşturmuş ve günümüzde web sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu uzmanlık alanını SEO Uzmanı adı altında ortaya çıkarmıştır.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan SEO uzmanlığı kavramı sonucunda bu alanda kendini geliştiren, kişisel markalarını kuran ve SEO danışmanlığı hizmeti veren isimler dünya çapında tanınmaya başladı. Freelance SEO, konusunda çeyrek asırdır uzman ve Türkiye’de ilk uzman ve danışman arasında yer alıyor.

SEO Türkiye

Türkiye de Freelance SEO çalışmalarına 1994 yılında Web Tasarım ve o dönemin arama motorlarında hedef kelimeleri ilk sıralara çıkarmak ile başlamıştır. İnternet, Reklam ve Bilgi Teknolojileri alanında yoğunlaşarak SEO çalışmalarına başlayıp ilerleyen yıllarda kurumsal firmalara harici SEO danışmanlığı, Dijital Pazarlama, Google Ads ve Google Analytics hizmetleri vermeye başlamıştır. Google’da ilk sıralarda yer alan web sitelerinin SEO çalışmalarını gerçekleştirdi.

27 yılı aşkın süredir internet sektöründe yer alan, Avrupa’ya internet satış teknikleri, beyaz eşya, sağlık turizmi, tüketici elektroniği, tatil, tekstil, hızlı satış gibi farklı sektörlerde Türkiye’de SEO konusunda çalışmaktadır.

Aynı zamanda E-Ticaret SEO alanlarında da uzman olup Türkiye’nin En İyi SEO Uzmanları arasında gösterilmektedir. Özellikle e-ticaret siteleri için ürünlerin doğru girilmesi, görsel optimizasyon, organik ve kalıcı backlink çalışmaları, arama motorlarına dayalı, mobil uyumlu tasarımları optimize edilerek arama hacmi yüksek kelimeler için arama sonuçlarında yükselmek, kullanıcı sayısının artması, sitede geçirilen ortalama sürelerin artırılması konularında çalışmaktadır.

İlgili Haberler

Teknoloji
19 Temmuz 2024
Microsoft’tan ilk açıklama: Sorunun kaynağı giderildi

Teknoloji devi Microsoft, dünya çapındaki birçok işletmeyi etkileyen yazılım sorununu çözdüğünü duyurdu. CrowdStrike’nin siber güvenlik hizmetlerindeki aksaklık, Microsoft 365 uygulamalarında ve hizmetlerinde kesintilere yol açmıştı. ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, dünya genelinde yaşanan yazılım sorunuyla ilgili güncel durumu paylaştı. CrowdStrike’nin siber güvenlik hizmetlerindeki bir aksaklığın ardından ortaya çıkan küresel yazılım sorunu, Microsoft 365 uygulamalarında ve […]

Teknoloji
19 Temmuz 2024
Microsoft kesintisinden etkilenen Türk Şirketleri tam liste

Microsoft ve CrowdStrike’tan kaynaklanan yazılım güncelleme sorunu dünya genelinde birçok sektörde aksamalara yol açtı. Türkiye’de de birçok büyük şirket bu krizden etkilendi. Microsoft’un sistemlerinde yaşanan yazılım güncelleme sorunu, dünya genelinde büyük aksamalara neden oldu. Türkiye’de de birçok büyük şirket bu krizden etkilenerek hizmetlerinde aksaklıklar yaşadı. İşte Türkiye’de etkilenen şirketler ve yaşanan sorunlar… MİCROSOFT KESİNTİSİNDEN HANGİ […]

Teknoloji
19 Temmuz 2024
Sistemler çöktü! Dünyada hisseler çakıldı

Microsoft’un sisteminde yaşanan sorun tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Piyasalar bu sorun nedeniyle alev alırken satış baskısı da arttı. Hisseler resmen çöküşte. ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un sisteminde yaşanan arıza, dünya genelinde birçok sektörü olumsuz etkiledi. Havacılık, finans, sağlık ve medya gibi kritik alanlarda yaşanan aksaklıklar, küresel piyasalarda endişe yarattı ve önemli bir satış dalgasına […]

Teknoloji
19 Temmuz 2024
CrowdStrike nedir? Dünya genelinde sistemler neden çöktü

Dünyada sistemler çöktü. Havayolları, bankalar, internetteki bütün işlemler etkilendi. Peki CrowdStrike nedir? Sabah saatleri itibariyle birçok sektörde yaşanan sistem sorunları dünya genelinde büyük bir kesintiye yol açtı. Bankalar, havayolları ve telekom sistemlerinde yaşanan aksaklıkların nedeninin Microsoft sistemlerindeki arızadan kaynaklandığı belirtildi. Sabah saatlerinden itibaren dünya genelinde birçok sektörde ciddi sorunlar yaşanmaya başlandı. Bankalar, uçuşlar ve telekom […]