SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Kartal Belediyesi Tiyatro Tutkunlarına Renkli Bir Sezon Sunmaya Devam Ediyor

Yayınlanma:
ABONE OL

‘Afet ile Diana’ adlı tiyatro oyunu Soğanlık Kültür Merkezi’nde,  ‘Yasağım, Yasaksın, Yasak’ adlı oyun ise Hürriyet Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluştu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği her iki oyun, izleyiciden tam not aldı.

‘Yasağım, Yasaksın, Yasak’ Adlı Oyun Hürriyet Kültür Merkezi’nde Seyirciyle Buluştu

Hakan Hüseyin Gül’ün kaleme aldığı, Tuncay Tan’ın yönettiği; ‘Yasağım, Yasaksın, Yasak’ adlı tiyatro oyunu izleyiciler ile buluştu. Ekonomik sorunların aile yaşantısına yansımalarını trajikomedi olarak sahneye taşıyan oyun, Hürriyet Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyuna, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Ünder ve çok sayıda tiyatrosever katıldı. 90 dakika ve iki perde olarak sahnelenen oyun izleyicilerden tam not aldı. Oyunun sonunda, tüm oyuncu kadrosu seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Başkan Yardımcısı Yasin Ünder’den tüm oyunculara teşekkür

Gecenin sonunda, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Ünder, tüm oyunculara çiçek takdim ederek teşekkür etti. Başkan Yardımcısı Ünder, “Yine sizlerle birlikte güzel bir gece geçirdik ve bu etkinliği gerçekleştirmemize katkı sağlayan tüm ekibe, sanatçılara ve tabii ki siz değerli izleyicilere teşekkür ediyorum. Sanatın, kültürün ve tiyatronun birlikteliği sayesinde, Kartal’da daha nice renkli sezonlara imza atacağız. Katılımınız ve desteklerinizle birlikte, kültür-sanatı daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız tam. Her bir oyuncuya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”  ifadelerini kullandı.

Karaca ailesinin trajikomik hikâyesi

Ekonomik sorunların aile yaşantısına yansımalarını trajikomedi penceresinden ele alan oyunun konusu ise şöyle; Karaca ailesinin sıradan bir yaşamı vardır. Fakat bu sıradan ailenin ekonomik zorluklar kapısını çalar. Ekonomik zorlukların altından kalkılamaz bir hale gelmesi Karaca ailesini çeşitli önlemler almaya mecbur bırakır. Ancak bu önlemler ailenin işgüzar üyesi olan Harun yüzünden giderek tuhaf bir hal alır. Hikâyenin sonunda, bu fedakârlıkların bir ödülü olacak mı, yoksa ailenin geleceği hala belirsiz mi olacaktır, belli değildir.

Kadın Dayanışmasını Anlatan Oyun ‘Afet İle Diana’ Büyük Beğeni Topladı

Kartal Soğanlık Kültür Merkezi’nde sahnelenen, ‘Afet ile Diana’ oyunu ise Kartallı sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Yazarlığını ve yönetmenliğini Sevilay Saral’ın yaptığı ve Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun sahneye koyduğu oyun, seyircileri hem düşündürdü hem de güldürdü. Oyunda rol alan Neslihan Arol ve Aysel Yıldırım performanslarıyla göz doldurdu.

Oyunun sona ermesinin ardından sahneye çıkan Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, kadınların sessiz kalmamalarını, hayatın her alanında var olmaları gerektiğini vurgulayarak oyunculara çiçek buketi takdim etti. 70 dakika boyunca izleyenlere ‘kadın dayanışmasını’ yeni bir bakış açısıyla sunan ‘Afet ile Diana’ adlı oyunda, kendi kendini çöpe atmış olan Afet ve birileri tarafından çöpe atılmış olan Diana’nın çöplükte karşılaşması ve kadın dayanışmasıyla uygarlığın çöplüğünü yeşertmeleri anlatıldı. Senaryosu ve oyunculuğuyla izleyenleri oyun sonuna kadar kendine bağlayan oyun Kartal seyircisinden tam not aldı.

 

İlgili Haberler

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]

Genel
21 Temmuz 2024
Tüm Türkiye’ye 22 Temmuz Uyarısı! Yarın 08.30’da Başlayacak: Hazırlıklı Olun

Tüm Türkiye için yeni uyarı geldi. 22 Temmuz 08.30’da başlayacak, 24 saat boyunca sürecek. Resmen kırmızı alarm verildi. Son dakika haberi… Bu hafta sıcaklıklar düşüyor, düşecek derken Afrika devreye girdi. Tüm Türkiye için yeni uyarı yapıldı. Yarın yurdumuza Afrika’dan ilave sıcaklıklar geliyor. Haftanın ilk gününde Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının daha da artması bekleniyor. YARIN BU […]

Genel
21 Temmuz 2024
Aydos Ormanındaki yangın söndürüldü mü? Aydos orman yangını son durum

İstanbul Aydos ormanında çıkan yangın söndürüldü mü? Aydos orman yangını son durum ne? İstanbul Pendik’te Aydos ormanında çıkan yangın devam ediyor. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada olay yerine çok sayıda itfaiye ekibinin sevk edildiği bildirildi. Yangına iki yangın söndürme uçağı, 4 helikopter müdahale ediyor. Ayrıca karadan da çok sayıda itfaiye ekibi yangın söndürme çalışmalarına devam […]