SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Kartal’da Ali Gaffar Okkan Parkı hizmete açıldı

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yapımı tamamlanarak Kartallıların hizmetine açılan, Ali Gaffar Okkan Parkı ile Yakacık Stadı’nı ziyaret etti. Kartallıların yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile uyum içinde çalıştıklarını vurgulayarak, 5 yıllık dönemde çok önemli çalışmaların hayata geçirildiğine dikkat çekti.

İBB Başkanı İmamoğlu ve Başkan Yüksel ilk ziyaretlerini Uğur Mumcu Mahallesi’nde hizmete açılan Ali Gaffar Okkan Parkı’na gerçekleştirdi. Ziyaretler boyunca başkanlara, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartal İlçe Başkanı Mert Polat ile çok sayıda siyasi parti temsilcisi ile İBB ve Kartal Belediyesi yetkilileri eşlik etti.

İki Başkan, burada vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi gösterisinden dolayı yürümekte uzun süre güçlük çekti. Başkan İmamoğlu ve Başkan Yüksel, yoğun kalabalığa rağmen vatandaşların fotoğraf çektirme isteğini de geri çevirmedi. İBB Başkanı İmamoğlu’nun, özellikle çocuklarla olan samimi diyalogları ise renkli anlar oluşturdu.

Başkanların bir sonraki ziyareti ise Kartal’ın spor hayatında adeta yeni bir dönem başlatan Yakacık Stadı oldu. Burada genç futbolcularla bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yakacık Stadı’nın Kartal ve İstanbulluların spor hayatına sağladığı katkıdan dolayı yaşadığı memnuniyeti ifade etti.

“Kul Hakkı Yemeyiz”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı konuşmada, 5 yıllık dönemde Kartal Belediyesi ile çok önemli işlere imza attıklarını kaydetti. “Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile uyum içinde çalışıyoruz” diyen Başkan İmamoğlu, sözlerine şu sözlerle devam etti;

“Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Hem mahallemizin ismi güzel, hem de parkımız güzel ve sizler de çok güzelsiniz.

Seçime hep birlikte çalışıp elimizden geleni en iyi şekilde yapacağız. Sizlerin desteğini yürekten istiyoruz. Hep milletimizin çıkarını düşündük. Kalbi güzel olana Allah verir. Milletimiz adına, Kartal’a ve İstanbul’a hizmet etmek, bizler için çok değerli.

Eksiğimiz olabilir, ama kul hakkı yemek olmaz. Benim için kul hakkı yememek çok önemli. Çalışmalarımızın en verimli şekliyle, komşularımızın hizmetinde olması bizi en çok mutlu ediyor.

Yaşayan tesislerimiz ve kamusal alanlarımız, bu dönemin en çok iz bırakan işleri oluyor. Kartal’da, dayanışma içinde olduğumuz Kartal Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’e, bütün ekip arkadaşlarımıza her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm Kartallıları sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]