SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Eğitim Bir Sen teşkilat buluşması Tuzla’da yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL

Tuzla Ayyıldız sosyal tesislerinde gerçekleşen programa çok sayıda davetli katıldı.

Programa Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Cesur Öztürk, İstanbul Eğitim-Bir-Sen şube başkanları, İlçe milli eğitim müdürleri, teşkilatın lider kadrosu, temsilciler ve çok sayıda eğitim yöneticisi katıldı.

Açılış ve selamlama konuşmasını Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Duran yaptı. Sırasıyla İstanbul Memur-Sen İl Başkanı Cesur Öztürk, Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı selamlama konuşmaları gerçekleştirildi.

Genel Başkan Ali Yalçın, Gazze’de yaşanan drama değindiği konuşmasında Memur-Sen icraatlarıyla ilgili bir konuşma gerçekleştirdi ve memurlar için öneli kazanımlar elde ettiklerini ifade etti.

Eğitim Bir Sen İstanbul 4’nolu şube ye son bir haftada üye olan yüz üyenin formunu Genel Başkan Ali Yalçın İmzaladı.

Kamu Personel Sistemini Masaya Yatırdıklarına işaret eden Memur Sen Genel Başkanı Yalçın, ” Ünvan-yetki-sorumluluk-ücret- istihdam türü olmak üzere tüm boyutlarıyla kamu personel sistemini masaya yatıracak ve kamunun tomografisini çekeceğiz.

Kamuda hizmetlerinin sunulması bakımından verimli, personel rejimi açısından etkili ve kamu görevlilerinin beklentilerine cevap verebilmesi açısından yeterli bir Kamu Personel Sistemi için akıl teri dökecek ve kapsamlı bir öneri setini ortaya çıkaracağız. Kamu personel sisteminde; toplu sözleşme masası dışında yapılan tekil düzenlemeler; unvan, yetki, maaş/ücret ve sorumluluk dengesini bozmuş, toplu sözleşme masasında sistemin düzeltilmesine yönelik teklifler ise karşılıksız kalmıştır.

Söylenmek değil söylemek için genişten alıyor, bilgiyi disipline ederek ses ile birlikte sözü de yükseltmeyi seçiyoruz. “Güçlü Devlet, Güçlü Kamu Hizmeti, Güçlü Kamu Hizmeti, Güçlü Kamu Görevlisi” gerçeğini yansıtacak Kamu Personel Sistemi, “Büyük ve Güçlü Türkiye” vizyonuyla uyumlu olarak düzenlensin istiyoruz.

Akademik personel, mühendis, öğretmen, sağlık personeli, idari personel ve diğer kamu görevlilerinin unvan, görev, yetki ve sorumluluklarıyla uyumlu personel rejiminin bir bütün olarak ele alınması, geniş ve kapsamlı olarak değerlendirilmesi ve hayata geçirilmesi gerekmektedir. 2 Ocak’ta yılın ilk mesai günü ilk aşama olarak çalıştayımızla bir başlangıç yapacağız.

İkinci aşamada 4 ay sürecek odak grup çalışmalarla, nitel görüşmeler, raporlamalar ve istişarî toplantılarla derinlemesine yürütülecek çalışma, Nisan ayında sonuç çalıştayı ile son şeklini bulacak. Kamu Personel Sisteminin Mevcut Görünümü ve Yönetimi İstihdam ve Çalışma Koşulları Kamuda Mali Haklar, Kariyer ve Emeklilik Sistemi şeklinde üç temel başlıklı Çalıştayımızın, devletimizin ve kamu hizmetinin güçlenmesine katkı sunacağına inanıyorum. Adalet, hakkaniyet zemininde sürdürülebilir bir kamu personel sistemi için “Niyet hayır akıbet hayır” inşallah.

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]