MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Yazarlar » Sigara yasağına doktorlar uymazsa, ne yapılmalı?..
Kenan GÜLERCİ
Sigara yasağına doktorlar uymazsa, ne yapılmalı?..


İnsanların kapalı alanlarda sigara içilmemesi kuralına sadece yasak olduğu için mi yoksa, insan sağlığını önemseme anlayışı olarak mı bakmalı.

Basın toplantılarında sigara tiryakisi olan toplantı katılımcıları özellikle yöneticiler başkanlar, daha ilginç tarafı da doktor olan tiryakiler.

Toplantı ortamında kapalı mekanda sigara yakmanın nasıl bir açıklaması olabilir. Ya o ortamda bulunan herkesin sigara içiyor olması gerekir veya içmeyenleri önemsememek, saygı göstermemek anlamında bir durum ortaya çıkar.

Basın toplantısı ortamında sigara tutkusu belki size sigara içenlere keyif veriyor olabilir, fakat o ortamda bulunup ta sigara içmeyen insanlara zulüm gibi geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Yani siz toplantıyı idare edenler kendi kendinize sigara yasağını delerek keyif yaptığınızı düşünüyorsunuz ama aynı ortamı paylaşıp ta sigara dumanından rahatsız olan insanlara saygılı davranmak zorunluluğunuz yok mu?

Ben sigara içmiyorum fakat işim gereği o ortamda bulunmam gerekiyor ve habere konu olabilecek konuşmaları takip etmem gerekiyor. Siz özellikle başkanlar sigara çıkarıp birbirinize ikram edip hatta kapalı alanda sigara içme yasağını kendi kendilerine karar vererek o ortamda bulunan insanların hakkını alarak sigara içmek, ne anlam ifade ediyor.

Olmuyor yani sayın başkanlar olmuyor.

Siz keyif yaparken başkası sizin keyfiniz için sıkıntı çekmemeli.

Bu durumun en ilginç yanı ise sigara içmeyen insanları hiç düşünmeden kapalı alanda sigara yakan özellikle insan sağlığını herkesten daha fazla önemseyen ve düşünmesi gereken DOKTOR vasıflı insanların yapması.

Bu bir saygı meselesidir, sağlık meselesidir.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürünün de hakkını teslim edelim…

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürüne de hakkını teslim etmeyi unutmayalım.

5 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri ile ilgili yayınladığımız haberde sayın müdürün ismini geçmemişiz. Biz haberi Kartal Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri olarak yazmışız, Başkanın ve bir çok katılımcının ismine yer verirken o etkinlikleri organize ettiğini büyük bir sitemle dile getiren Kartal Belediyesi Çevre kontrol ve Koruma Müdürünün ismi zikredilmemiş. Ayıp etmişiz.

Sayın müdür bey öyle alınmış ki, benim oturduğum sitenin yöneticisi atık maddeler için konteyner ve eğitim amacıyla aradığında gayri ihtiyari “ben falan siteden arıyorum, bizim sitede Kartal Haber Gazetesi sahibi Kenan Gülerci’de oturuyor, sizinle daha önce görüşmüş der demez, müdür öyle içerlemiş bir edayla, “sizin gazeteniz bana ne yaptı biliyor musun” diye serzenişte bulunmuş ki.

Bizim yönetici şaşkınlıkla hayrola ne oldu? diye sormuş, Müdür  beyde anlatmış, “ Çevre haftasında sizin gazetede yayınlanan haber de benim adıma hiç yer verilmemiş, bütün organizasyonu ben günlerce çalışarak yaptım ismim tek kelime dahi zikredilmemiş”

Buradan ilan edelim Çevre Haftası etkinlikleri Çevre Koruma ve kontrol Müdürünün emeği ve katkısıyla yapılmıştır.

Bizler sadece belediye başkanı ve diğer yöneticilerin isimlerini yazmışız fakat Çevre Kontrol ve Koruma Müdürünün adını yazmamışız.

Dikkatimizden kaçmış.

Yılın feryadı ve çözüm önerisi

Halk, “ Sokaklarda başıboş dolaşan köpeklerden şikayetçiyim, bir çözüm bulun lütfen”

Kartal Belediyesi “ Köpekleri sevin onlarla birlikte yaşamaya çalışın, bir tas su ve bir kap yemek verin”  

Öneri, Köpek barınağı gibi bir çözüm mutlaka yapılmalıdır..

Kenan Gülerci

Galeri
📆 18 Ağustos 2010 Çarşamba 13:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR