SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Kartal’daki bu kütüphane çok eğlenceli!

Yayınlanma:
ABONE OL

Kartal Belediyesi tarafından çocuklara hem kitap okumayı sevdirecek eğlenceli bir kütüphane ortamı yaratmak hem de kültürel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen ‘Rıfat Ilgaz Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi’, miniklerin gözde mekânı haline geldi. Gümüşpınar Mahallesi’nde yer alan ve şimdiye kadar 90 binin üzerinde öğrenciyi ağırlayan kütüphanenin bu seferki ziyaretçileri, Kartal Belediyesi’nin kreşli minikleri oldu.

#image_title

Her yaştan çocuğun; örgün eğitim dışında beceri ve gelişimlerini eğlenceli bir ortamda, kolay bir öğrenme modeli ile üstelik ücretsiz bir şekilde destekleyebildikleri ve Tarihi Kentler Birliği’nden ödüllü kütüphaneyi ziyaret eden kreşli minikler, yüzlerce kitap arasından seçtikleri kitapları okumanın keyfini yaşadı.

En çok masal kitapları ve hayvan doğasını anlatan kitaplarla ilgilenen öğrencilere, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Hilal Kıraç ve öğretmenleri eşlik etti.

Kitapların büyülü dünyasında keşfe çıkan minikler, merak ettikleri yerlerde öğretmenlerine sorular sormayı da ihmal etmedi.

Kartallı minikler, eğitmenlerinin gözetiminde hem yeni bilgiler öğrendi, hem de arkadaşları ile beraber eğlence dolu anlar yaşadı.

Okuma atölyesinin ardından kütüphaneyi gezen öğrenciler, eğlenceli bir bahçeye, akıl oyunları odasına, okuma salonuna ve satranç masalarının bulunduğu odaya sahip olan kütüphaneyi çok sevdi.

Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi’ni ziyaret etmek her çocuk için çok özel bir deneyim

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de yaptığı açıklamada, Kartal’da çocukların kültürel ve sosyal gelişimlerini çok önemsediklerini vurgulayarak, “Rıfat Ilgaz Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi’nde, Kartallı çocuklarımız eğitmenleri ve arkadaşlarıyla beraber yine keyif dolu bir gün geçirdiler.

Çocuklar bu çağlarda her konuda meraklı olurlar, o sebepten kitap okumak çocukların meraklarını giderirken, öğretmenlerine ve ebeveynlerine de çocuklarla birlikte nitelikli vakit geçirmek için çok güzel bir fırsat sunuyor.

Belediyemizin Rıfat Ilgaz Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi’ni ziyaret etmek her yaştan çocuk için çok özel bir deneyim olacaktır bu sebeple tüm ebeveynleri çocukları ile güzel bir gün geçirmek için kütüphanemizi ziyaret etmeye davet ediyorum. Kartal Belediyesi olarak, çocuklarımızın kültürel ve sosyal hayatlarının gelişmesini çok önemsiyoruz. Çünkü biz, her şeyden önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, eğitime ve kültürel hayata verdiği önemi biliyor ve O’ndan ilham alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]