SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

İş insanı Erol Sabancı’ya ‘yalancı’ tanıklık şikayeti

Yayınlanma:
ABONE OL

250 bin doları inkar etti, “Ben damadıma 250 bin doları vermedim”

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Sabancı’nın kızı Çiğdem Sabancı Bilen ile boşanma aşamasında olan iş insanı Faruk Bilen, bu defa kayınpederi ile adliyelik oldu. Kendisine düğün hediyesi olarak verilen 250 bin doların iadesi için açtığı davada kayınpederi Erol Sabancı’nın yalancı tanıklık yaptığını iddia eden Faruk Bilen, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Erol Sabancı’nın tanık olarak verdiği ifadesinde ‘ben damadıma 250 bin dolar vermedim’ demesine çok üzüldüğünü belirten Faruk Bilen, “İki yıldır evden ve işimden atılmak süretiyle yaşadığım mağduriyetten çok, inanın ki kayınpederimin bu inkar durumuna üzüldüm. Erol Sabancı, ahlaki vicdanına sadık kalmayarak kızını ve kişisel menfaatlerini koruyarak gerçekleri saklamıştır” dedi.

EŞYALARINI VERMEDEN EVDEN KOVDU, BOŞANMA DAVASI AÇTI
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Sabancı’nın iş kadını kızı Çiğdem Sabancı Bilen’in kişisel eşyalarını vermeden kendisini evden kovduğunu ve asılsız iddialarda bulunarak boşanma davası açtığını iddia eden 27 yıllık eşi Faruk Bilen, ağır mağduriyet yaşadığını ve yoksunluklara sürüklendiğini iddia ederek 250 bin liralık nafaka davası açmıştı.

Eşinin ‘Ben artık Dolce Vita’ bir hayata geçiyorum. İstediğim gibi gezip eğleneceğim, arkadaşlarımla özgürce seyahat edeceğim’ şeklinde konuşarak özgürlüğünü ilan ettiğini öne süren Faruk Bilen, kayınpederi Erol Sabancı’ya olan bağlılığı nedeniyle yıllardır eşinin bu tutumuna sessiz kaldığını öne sürmüştü.

Aralarındaki ‘boşanma’ ve ‘nafaka’ davaları devam ederken Faruk Bilen, kayınpederi Erol Sabancı’nın 27 yıl önce düğün hediyesi olarak kendisine taktığı 250 bin doların iadesi için mahkemeye başvurmuştu.

EROL SABANCI, “BEN 250 BİN DOLAR VERMEDİM”
Faruk Bilen, Aile Mahkemesi’ne açtığı kendisine düğün hediyesi olarak takılan 250 bin doların iadesi davasında, bu parayı hediye eden kayınpederi Erol Sabancı’yı tanık olarak gösterdi. İddiaya göre Çiğdem Sabancı’nın avukatları, Erol Sabancı’nın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek tanık olarak dinlenmesinin uygun olmadığını belirterek Faruk Bilen’in bu talebine itiraz etti.

Aile Mahkemesi, Faruk Bilen’in bu talebini kabul ederek iş insanı Erol Sabancı’nın tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Aile Mahkemesi hakimi, katibi ve diğer görevliler, tanık olarak Erol Sabancı’yı dinlemek için ünlü iş insanının Bebek’teki Ayşe Sultan Korusu’ndaki evine gitti. Mahkeme hakimi, yazı işleri personeli, Faruk Bilen ve avukatlar huzurunda tanıklık yemini yapan Erol Sabancı ifadesinde, “Çiğdem Sabancı Bilen benim kızım olur. Bahsedilen 250 bin doları düğün hediyesi veya hediye çeki altında hiçbir şey vermedim. Başka maksatla herhangi bir hediyem olmadı” şeklinde konuştu.

EROL SABANCI’YA “YALANCI TANIKLIKTAN” SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Erol Sabancı’nın müvekkili aleyhine bilerek ve isteyerek ve gerçeklikten son derece uzak yalan beyanlarda bulunduğunu suç duyurusu dilekçesinde anlatan Faruk Bilen’in avukatı Handan Bakbak, “Erol Sabancı, yaşananları, üstelik kendi yaşadıklarını da inkar ederek, üstelik hediyeyi bizzat veren kişi olması nedeniyle en önemli tanık iken, yeminine sadık kalmamış, müvekkil aleyhine yalancı tanıklık yapmıştır. Bu durum müvekkilin Türk Medeni Kanunu kapsamında koruma altına alınmış bulunan alacak hakkını engelleyici bir etki yaratılmaya çalışılarak planlanmıştır. Mahkemeyi yanıltarak manipüle eden Erol Sabancı’nın bu beyanları suç teşkil etmektedir. Erol Sabancı, kendi vicdani ve ahlaki esaslarına sadık kalmayarak, kişisel menfaati ile kızı Çiğdem Sabancı ve avukatlarının müvekkilimize karşı planları ve husumetleri doğrultusunda yalan tanıklık yapmıştır. Müvekkilin kişilik haklarının ihlaline sebep veren ve haksız eylemlerde bulunan Erol Sabancı hakkında soruşturma başlatılarak hakkında kamu davası açılmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

KENDİSİ VE KIZININ KİŞİSEL MENFAATİ İÇİN GERÇEKLERİ SAKLADI
Konuyla ilgili açıklama yapan Faruk Bilen, “Ben Erol Sabancı’nın hem 26 yıl yanında çalışmış personeli hem de erkek evlat olarak gördüğü damadıydım. Düğün tarihinde de yanında çalışan yöneticiydim. Beni damat olarak değil CV’me, çalışkanlığıma ve kişisel vasıflarıma bakarak önce personeli olarak seçti. Zira ben Sabancı Holding’e girmeden önce bir başka bankada çalışıyordum. Beni kendisi transfer etti. Herşeyden önce geleneklerimize, kendisiyle olan iki başlı ilişkimize baktığımızda bu hediyeyi vermemiş olması mümkün değildir. Kızını ve kişisel menfaatlerini koruyarak gerçekleri saklayıp bir de huzurda yemin ederek düğün hediyesinin iadesinden kaçınması beni fazlasıyla üzdü. Ben de yaklaşık iki yıldır öncelikle bana yaşatılan önce evden, sonra işimden atılmak suretiyle yaşatılan mağduriyetten çok inanın ki bu inkar durumuna üzüldüm. Ben Erol beyden ‘evet bu parayı hediye olarak verdim, doğrudur. Ben Erol Sabancı’yım tabi ki damadıma hediye verdil’ demesini beklerdim. Üstelik ben bu parayı kişisel hediye olmasına rağmen eşimle kendi adıma müşterek bir hesap açılması şartıyla kabul ettim. Hayatımız müşterektir, paramız da müşterek olsun” dedi.

İlgili Haberler

Genel
15 Temmuz 2024
İzmir’deki Elektrik Faciasında Gözaltı Sayısı 20’ye Yükseldi

İzmir’de Geçtiğimiz günlerde kaçak elektrik akımına kapılarak iki kişinin hayatını kaybetmesi sonrası soruşturma devam ediyor. Olayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 20’ye yükseldi. İzmir’in Konak ilçesinde geçtiğimiz günlerde sağanak yağış sırasında suyla dolan yoldan karşıya geçmeye çalışan iki kişi kaçak elektrik akımına kapılarak Hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken gözaltına alınan kişilerin sayısının 20’ye […]

Genel
15 Temmuz 2024
Yağış ve Fırtına Geliyor! İşte 14 Temmuz Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre 15 Temmuz’da yağış ve Fırtına geliyor. O iller dikkat, tedbirinizi alın. Meteoroloji 15 Temmuz Pazartesi hava durumu tahminleri yayınlandı. Yapılan yeni değerlendirmelere göre bazı illerde hava sıcaklığı artarken bazı illerde ise yağış ve fırtına görülecek. Rüzgar hızı 60 kilometreye kadar çıkacak. İşte meteoroloji yeni hava durumu tahminleri… […]

Genel
14 Temmuz 2024
AFAD ve Meteoroloji Peş Peşe Uyardı! Trabzon, Rize, Artvin, Giresun için Bu Gece Zor Geçecek

AFAD ve Meteorolojiden peş peşe uyarı geldi. Özellikle o illerde yaşayanlar dikkat. Bu gece sizin için oldukça zor geçecek. Son dakika haberi AFAD ve meteorolojiden uyarı yapıldı. Türkiye’de bu gece şiddetli hava olayları yaşanacak. Peş peşe yapılan uyarılarda özellikle Karadeniz Bölgesi işaret edildi. Trabzon Rize Artvin ve Giresun için bu gece adeta uyku yok. İşte […]

Basında Kartal
13 Temmuz 2024
Kartal Belediyesi Fuaye Alanında, Maket Gemi Sergisi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Temmuz ayı kültür etkinlikleri kapsamında,  ‘Gemi Modelciliği ve Dioarama Sanatı’ sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda sanatseverler ile buluştu. Kültür ve sanata önem veren ve sanatçıları destekleyen Kartal Belediyesi, bu kez el emeği gemi ve diorama modellerini yapan sanatçı Ümit Tohumcu’nun eserlerine ev sahipliği yaptı. Emekli olduktan sonra gemi […]