SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Bakan Vedat Işıkhan Müjdeledi! 4A 4B 4C Emeklisine İkramiye Tarihleri Tek Tek Açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye müjdeyi çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan verdi. 4A 4B 4C emeklisi bayram ikramiyesi tarihleri tek tek açıklandı.

Milyonlarca emekli, emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihlerini bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün yapılan kabine toplantısının hemen ardından millete sesleniş konuşmasını gerçekleştirmiş, milyonların beklediği bayram ikramiyesi tarihlerini açıklamıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında detaylı tarihler yoktu. Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK Bağ-kur ve 4C emeklisi için bayram ikramiyesi ödeme tarihlerini tek tek duyurdu. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Türkiye’deki 16 milyon emekli için Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak. Devlet, uzun yıllardan bu yana emeklilerin bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla ikramiye ödemesi veriyordu. Bu yıl bayram ikramiyesi yüzde 50 oranında artış yapıldı ve yeni ikramiye miktarı 3000 TL olarak belirlendi. Emekli bayram ikramiyesi ödeme günleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Ancak bir yandan da ödeme günlerinin detayları merak ediliyordu. Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan milyonlarca emeklinin beklediği o günleri tek tek açıkladı. Peki SSK bağ-kur ve 4C emeklisi ne zaman ikramiye alacak?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 10 – 14 HAZİRAN ARASINDA YATACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kritik kabine toplantısı önceki gün yapılmıştı. Toplantının hemen ardından millete sesleniş konuşmasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihlerine açıkladı. Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri 10-14 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Ancak geçtiğimiz bayram öncesi alınan karar doğrultusunda bankalarda yoğunluk oluşmaması amacıyla bayram ikramiyesi ödemelerinde kuruma göre farklı günler belirlenmişti. Bu bayramda aynı uygulama devam edecek.

BAKAN VEDAT IŞIKHAN İKRAMİYE ÖDEME TARİHLERİNİ TEK TEK AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından kabine toplantısı tamamlandıktan sonra çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan da önemli açıklamalar geldi. Bakan Işıkhan emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihlerini tek tek duyurdu. Buna göre emekli bayram ikramiyesi ödemeleri şu tarihlerde yapılacak:

Emekli sandığı emeklisi: 10 Haziran 2024

Bağ-kur emeklisi: 11 Haziran 2024

SSK emeklisi: 12:13 ve 14 Haziran 2024

EMEKLİYE TOPLAM 42 MİLYAR TL ÖDEME

Emekli bayram ikramiyesi bu yıl yüzde ellilik artışla 3000 TL’ye yükselmişti. Kurban Bayramı’ndan hemen önce yatırılacak olan ödemelerin devlete toplam maliyeti tam 42 milyar TL oldu. 16 milyon emekli sayısı bulunan Türkiye’de emekliler artık en büyük sosyal grup haline dönüştü. O sebeple emekliye ödenen bayram ikramiyesi miktarı da önemli hale geldi.

DUL VE YETİM AYLIĞI ALANLARDA ALIYOR

Diğer yandan emeklilerin yanı sıra vefat eden emeklinin hak sahibi olan dul ve yetimlere de bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Emekli bayram ikramiyesi, dul ve yetim aylığı alanlara aldıkları maaş hisse oranında veriliyor. Bakan Vedat Işıkhan dul ve yetim aylığı alanların emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin de yine SSK Bağ-kur ve 4C’ye göre farklı tarihlerde yatırılacağını bildirdi. Yukarıda verdiğimiz tarihler dul ve yetim aylığı alanlar için de geçerli.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Çalışan çalışmayan fark etmez! PTT’den tüm annelere 3700 TL nakit destek var

PTT’den çalışan çalışmayan tüm annelere nakit destek ödemesi başlıyor. Annelere 3.700 TL’lik nakit destek ödemesinin şartları belli oldu. PTT’den anneleri sevindirecek Haber geldi. Annelere nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında çalışan çalışmayan tüm anneler başvuru yapmaları durumunda 3.700 TL’lik destek ödemesi alabilecek. Annelere verilecek yeni […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]