SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Türkiye, En Çok Vize Reddi Alan 2. Ülke Oldu

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye, İran’ın ardından en çok vize reddi alan 2. Ülke oldu. 2023 yılı boyunca 200.000 Türk vatandaşının vize başvurusu reddedildi.

Avrupa Birliği tarafından açıklanan son resmi verilere göre Türkiye’de 2023 yılı boyunca 200.000 Türk vatandaşı vize reddi aldı. Schengen krizinin daha da derinleştiği 2024 yılında ise rakamların artacağı tahmin ediliyor.

Türk vatandaşlarına son yıllarda vize verilmemesi gündemden düşmüyor. Avrupa ülkeleri adeta Türk vatandaşlarına kapıları tamamen kapatmış durumda. Türkiye’den yapılan başvuruların reddedilme oranları Rusya, Beyaz Rusya, Çin, Fas ve Hindistan gibi ülkelerden çok daha fazla oldu.

Avrupa Komisyonu tarafından açıklanan resmi verilere göre Türk vatandaşlarından fazla vize reddi alan tek ülke İran oldu.

Türkiye, Avrupa Birliğine tam üyelik başvurusu ve gümrük birliğinde ortaklığı bulunmasına rağmen vize duvarını aşamıyor. Avrupa Birliği, Türk vatandaşlarına haksız yere vize sınırlaması getiriyor.

İRAN EN ÇOK REDDEDİLEN ÜLKE OLDU

2023 yılında Avrupa Birliği ülkelerine yapılan vize başvurularında İran en çok reddedilen ülke oldu. Hemen ardından ise Türkiye’ye geliyor. 2023’te 200.000 Türk vatandaşına vize verilmedi. 2024 yılında ise bu rakamların daha da artacağı tahmin ediliyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
25 Temmuz 2024
Ankara, Bolu Karabük ve Çankırı DİKKAT! Bu Akşam Saatlerinde Geliyor

Ankara Bolu Karabük Çankırı için son dakika uyarısı geldi. Bugün akşam saatlerinde bu illerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara Bolu Karabük ve Çankırı için son dakika uyarısı yayınladı. Meteorolojiden yapılan uyarıda bugün akşam saatlerinde bu illerimizde kuvvetli sağanak yağış beklendiği bildirildi. Vatandaşların sağanak yağış sırasında oluşabilecek […]

Genel
25 Temmuz 2024
Dilan Polat yine tahliye olamadı

Dilan Polat’ın avukatları tarafından yapılan tutukluluğa itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Dilan Polat’ın tutukluluk hali devam edecek. Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 5 tutuklu Sanığın avukatları, Masak raporunu gerekçe göstererek tutukluluğa itiraz etmişti. 19 Temmuz’da Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulunan avukatların Talebini de değerlendiren mahkeme tahliye talebini reddetti. Dilan Polat’ın […]

Genel
25 Temmuz 2024
Karar çıktı: Eylem Tok Türkiye’ye iade edilecek

İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı aracı ile çarptığı Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran anne Eylem Tok hakkında karar çıktı. İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı lüks araçla Oğuz Murat Aci’nin çarpan ve ölümüne sebep olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran Eylem Tok’un ABD’de görülen duruşmasında karar çıktı. Son dakika haberine göre eylem Tok’un Türkiye’ye […]

Genel
24 Temmuz 2024
Mersin sahilinde halay çeken PKK’lılalara “Ölürüm Türkiyem” dinletildi

Mersin’de Geçtiğimiz günlerde sahilde PKK ile başı Abdullah Öcalan sloganları atarak halay çeken bir grup gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan gruba Ölürüm Türkiye’m dinletildi. Mersin’de kaydedilen görüntülerde PKK’lı olduğu tahmin edilen bir grup sahilde halay çekerken terörist başı Abdullah Öcalan sloganları atmıştı. Mersin Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda O grup gözaltına alındı. Gözaltına alınan gruba […]