SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekli ve Memur Temmuz 2024 Zammını Duyurdu: ‘Gözünüz Aydın’

Yayınlanma:
ABONE OL

Son dakika haberi… Temmuz 2024 emekli ve memur zammı belli oldu. ‘Gözünüz aydın’ diyerek zam oranlarını açıkladı.

Herkesin heyecanla beklediği 2024 emekli ve memur temmuz zammı için o isimden flaş açıklama geldi. Gözünüz aydın diyen SGK uzmanı Ali Tezel, Ergül Yeni emekli ve memur maaşlarını açıkladı.

Türkiye’de emekli ve memur Milyonlarca kişi, 3 Temmuz tarihinde yapılacak olan enflasyon açıklamasını bekliyor. Haziran ayı enflasyon verilerinin belli olması ile birlikte emekli ve memur maaş zammı için 6 aylık oranda ortaya çıkacak. Şu ana kadar belli olan 5 aylık veri doğrultusunda SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için %22,72, memur ve memur emeklisi için %17,72 zam kesin. Haziran ayı enflasyonunun açıklanması ile birlikte net oranlar belli olacak ancak SGK Uzmanı Ali Tezel bir son dakika açıklaması yaparak emekli ve Memurun temmuz zammını duyurdu.

EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI YENİ KULİS BİLGİSİ

Türkiye’de enflasyon artışı nedeniyle hayat şartları her geçen gün zorlaşıyor. Özellikle emekliler bu durumdan en çok etkilenen kesim oldu. Açlık sınırının 19.000 TL’nin üstüne çıktığı Bugünlerde emekli maaşının 10.000 TL olması resmen eziyet haline dönüştü. O sebeple milyonlarca emekli temmuz zammı için umutlu. Temmuzda emekli maaşlarına yapılacak kanunun yüksek olması isteniyor ve talep ediliyor.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 5 aylık enflasyon verisi %22.72 olmuştu. Artık sadece Haziran ayı verisi kaldı. Çarşamba günü haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte 6 aylık oran belli olacak ve yeni emekli maaşları ortaya çıkacak.

Ancak milyonlarca emekli sadece enflasyon farkı beklemiyor. Aynı zamanda emekliler ekstra zam ve refah payı zammı da istiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile bu konuda kapıları kapatsa da yeni kulis bilgisi geldi.

YENİ ZAMLI MAAŞLARI DUYURDU

Milyonlarca emeklinin beklediği haberi SGK Uzmanı Ali Tezel verdi. Emeklilere ‘gözünüz aydın’ diyerek seslenen Tezel, Temmuz ayında hükümetin açıklamalarının aksine emekli maaşlarına refah Payı ekleneceğini duyurdu. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi, %25 zam ve refah Payı zammı alacak. Memur ve memur emeklisine yapılacak zam oranı ise %20’de kalacak.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Emeklinin merakla beklediği diğer bir açıklama ise en düşük emekli maaşı zammı. En düşük emekli maaşı ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek. Bugüne kadar en düşük emekli maaşına enflasyon oranında değil seyyanen zam yapılmıştı. O nedenle SGK uzmanları bu konuda fikir yürütemiyor. Ancak tahminlere göre en düşük emekli maaşı 12.500 TL’ye yükselecek.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]