SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

KARTAL BELEDİYESİ VE İETT’DEN ULAŞIM SORUNLARINA ORTAK ÇÖZÜM

Yayınlanma:
ABONE OL

Kartal Belediyesi ve İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel (İETT) tarafından, ilçedeki ulaşım sorunlarının ve çözüm yollarının ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kartal Belediye Başkan Vekili Olcay Özgön, Kartal’ın kronik ulaşım sorunlarının çözümü için büyük bir gayret ve özveriyle çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

#image_title

Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, Kartal Belediye Başkan Vekili Olcay Özgön’ün yanı sıra; İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon, İETT yöneticileri, kurum temsilcileri, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri katıldı.

Toplantıda, İETT yöneticileri ve kurum temsilcileri, İstanbul ve Kartal’da ulaşıma dair hayata geçirdikleri çalışmaları anlatarak, katılımcıların talep ve sorunlarını dinledi.

 

“Kronik ulaşım sorunlarımızı önemsiyoruz”

Toplantıda konuşan Kartal Belediye Başkan Vekili Olcay Özgön, Kartal Belediyesi’nin yeni dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile beraber Kartal’ın bugünü ve geleceği için çok önemli projelerin hayata geçirildiğini ifade ederek; “Kartal, İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olup, her geçen gün artan nüfusu ve gelişen altyapısıyla birlikte çeşitli ulaşım sorunlarıyla da karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunlar, sadece komşularımızın günlük yaşamını etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda ilçemizin ekonomik ve sosyal gelişimini de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu bilinçle, Kartal Belediyesi olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde, ilçemizin bugünü ve geleceği için son derece önemli projeleri hayata geçiriyoruz.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, ulaşım sorunlarını çözüme kavuşturmak için detaylı analizler ve planlamalar yaptık. Bugün burada, sizlerle birlikte bu çalışmaları daha da ileriye taşımak için bulunuyoruz. Ulaşım ağımızın genişletilmesi, mevcut yolların iyileştirilmesi, yeni hatların oluşturulması ve mevcut hatların verimliliğinin artırılması gibi birçok konuda somut adımlar atmanın önemini biliyoruz.

 

Ulaşım planlama süreçlerinde, sizlerin görüş ve önerilerini de dikkate alıyoruz. Komşularımızın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için, düzenli olarak toplantılar düzenleyerek, onların fikirlerini ve beklentilerini dinliyoruz. Bu sayede, daha katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla, ulaşım sorunlarını çözme yolunda ilerliyoruz. Hep birlikte, daha yaşanabilir, daha erişilebilir ve daha modern bir Kartal için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Toplantının devamında, vatandaşlar mahalleleri ile alakalı yaşadıkları ulaşım sorunlarını İETT ve Kartal Belediyesi yetkililerine aktardılar. Yetkililer, sorun ve önerileri dinleyerek en yakın zamanda çözüme ulaştıracaklarını ifade etti.

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]