SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Sürpriz Zam 07.45’te Açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

SSK ve Bağ-Kur emeklisine gelecek süper zam açıklandı. Gelmez denen refah payı geliyor. İşte yeni emekli zammı oranları…

Milyonlarca emekli için yarın yeni zamlı maaşlar belli oluyor. SSK ve Bağkur emeklisi, en düşük emekli maaşı alanlar, memur emeklisi TÜİK’in açıklamasına odaklandı. Son günlerde en çok merak edilen sorulardan biri de refah payı zammı olacak mı oldu. Emekliler, enflasyon zammına ek refah payı da bekliyor. Konu ile ilgili yeni açıklamalar var. Emekliye süper zam geliyor. SGK uzmanı yeni emekli zammını 07.45’te açıkladı.

Emekliler için 3 Temmuz saat 10.00’da dananın kuyruğu kopuyor. Milyonlarca emeklinin beklediği maaş zamları ile ilgili en kritik veri Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak. Haziran ayı enflasyon rakamları ile birlikte 6 aylık enflasyon zammı netleşecek. Ancak hala belirsizliğini koruyan bazı konularda var.  Bu konulardan biri de emekliye refah Payı verilecek mi sorusunun yanıtı. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada refah Payı olmayacağı ortaya çıkmıştı. Ancak son kulis bilgileri tam aksini söylüyor. SGK uzmanı İsa Karakaş emeklilere refah payı ile ilgili son gelişmeleri aktardı.

EMEKLİLER İÇİN YARIN KRİTİK GÜN

Milyonlarca emeklilerin beklediği temmuz zammı geldi çattı. Yarın tüm emekliler için kritik gün. Gözler saat onda yapılacak Türkiye İstatistik Kurumunun Haziran ayı enflasyon açıklamasına çevrildi. Henüz enflasyon açıklaması yapılmasa da aşağı yukarı emekli enflasyon zammı kesin. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası verilerine göre Haziran ayında enflasyon %2,52 çıkacak. Bu durumda da emekli temmuz zammı %25.81 olacak.

EMEKLİYE REFAH PAYI VAR MI?

Ancak emekliler sadece enflasyon zammı değil aynı zamanda refah payı zammı da bekliyor. O nedenle hükümetten yapılacak açıklamalar da yoğun bir şekilde Takip ediliyor. Enflasyon zammına ek kaç puan refah Payı zammı verilecek, Yeni emekli maaşları ne kadar olacak soruları için SGK uzmanı İsa Karakaş’tan da açıklamalar geldi.

SGK UZMANI YENİ ORANI AÇIKLADI

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş emekli maaş zammında beklediği yeni rakamı açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın refah Payı ile ilgili yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını belirten Karakaş, Henüz emekli zammı konusunda refah Payı kararı alınmadığını ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda talimat verdiğini söyledi. Yani emekliler için refah Payı hazırlığı başladı.

SGK uzmanı İsa Karakaş kendi beklentisini de açıkladı. Emekliye En az 10 puan refah payı beklediğini belirten Karakaş, Bu durumda da Temmuz ayındaki oranların %35’e kadar çıkacağını dile getirdi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 15.000 TL OLUR MU?

En düşük emekli maaşı zammı ile ilgili beklentiler artarken İsa Karakaş’tan bu konuda da açıklama geldi. En düşük emekli maaşının doğrudan 15.000 TL’ye çıkmayacağını belirten karakaş, enflasyon oranında bir artış yapılarak 13.500 TL’ye kadar yükseltileceğini söyledi.

YARIN KABİNE TOPLANACAK MI?

Bu hafta kabine toplantısı henüz yapılmadı. Emekli maaş zammı için kabinenin yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanması ve zam oranlarını değerlendirmeye alması bekleniyor. Ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem en düşük emekli maaşını hem de refah Payı zammını açıklayacağı tahmin ediliyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Okkalı Zam! 4A 4B 4C Emeklisine 18.000 TL Ödeme Onaylandı

4A 4B 4C Emeklisi İçin Okkalı Zam Kararı Çıktı. Emekli Maaşına Ek 18.000 TL’lik Ödeme Onaylandı. 16 milyon emekliyi sevindirecek son dakika haberi geldi. Temmuz ayı maaş zammı sonrası ek ödeme zam mı da yapıldı. Tüm emekleri kapsayan ek ödemelere okkalı zam geldi. Emekliler bu kararla sevinçten havalara uçacak. 18.000 TL ek ödeme onaylandı, pazartesi […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Resmen Açıklandı! Emekli Maaş Zammı Değişikliği Duyuruldu

Emekli maaşı alma için sıcak gelişmeler devam ediyor. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kaldı. Emekli maaşlarına ilave zam kararı ile ilgili son dakika gelişmesi var. Milyonlarca emekli en düşük emekli maaşında kararın alınmasını bekliyor. Son dakika haberleri de bu sebeple yakından takip ediliyor. Emekli maaşlarına yapılacak artışla ilgili kulis bilgileri paylaşılmıştı. En düşük emekli maaşının 2000 […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Tüm Emekliler İçin 12.15’te Açıkladı: Gözünüz Aydın

SSK ve bağkur emeklisi için 12:15’te önemli açıklamayı yaptı. Gözünüz aydın diyerek son maaş zammı kararını duyurdu. Tüm emekli maaş alması ilk baştan değişti. SGK uzmanı İsa karakaş, emekli maaşı alan milyonlarca vatandaşa seslenerek saat 12:15’te yeni kararı duyurdu. Emeklilere gözünüz aydın diyen İsa  karakaş, yeni haberleri pes peşe verdi. Peki emekli kök maaş zammı […]