SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Sinan Ateş Davasında 2. Gün! 14 Sanık Savunma Yapacak

Yayınlanma:
ABONE OL

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin görülen davada 2. Gün başladı. 22 sanıklı davada bugün 14 sanığın savunma yapması bekleniyor.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesinin üzerinden geçen bir buçuk yılın ardından dava görülmeye başlandı. Davada dün ilk celse yapılmıştı. Cuma gününe kadar sürmesi beklenen davada bugün 2. Celse görülüyor. Davanın 2. Gününde aralarında dönemin cinayet büro amiri Mustafa Ensar Aykal’ın da yer aldığı 14 Sanığın savunma yapacağı düşünülüyor.

DURUŞMA SİNCAN CEZAEVİNE ALINDI

Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin davanın ikinci celsesi saat 09.00’da başladı. Duruşmanın ilk cazisi Dün Ankara 32. Ağır ceza mahkemesinde görülmüştü. Ancak bugünkü İdaresi güvenlik gerekçesiyle Sincan cezaevinde görülüyor.

SİNAN ATEŞ DAVASINA KİMLER KATILIYOR?

Aradan geçen bir buçuk yılın ardından başlayan Sinan Ateş davasına Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat bakan, iyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Sercan Hamşıoğlu, Saadet Partisi milletvekilleri Mustafa Kaya ve Mehmet Atmaca da katıldı.

14 SANIĞIN SAVUNMASI ALINACAK

Sinan Ateş davasında 22 sanık bulunuyor. Dün yapılan ilk duruşmada 8 sanık savunma yapmıştı. Bugün de duruşmaya sanık savunmasının alınmasıyla devam edilecek. Bugün 14 Sanığın savunmasının alınması bekleniyor.

Bugünkü duruşmada ilk savunması alınan kişi Tetikçi Eray Özyağci’yi araçla İstanbul’dan Ankara’ya getirdiği tespit edilen tutuklu polis memuru Murat Can Çolak oldu. Duruşmada savunma yapan sanıklardan Mustafa Uzunlar tüm suçlamaları reddederek böyle Birine zarar görmesinde herhangi bir dahili olmadığını söyledi.

Duruşma sanık savunmaları ile devam ediyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
25 Temmuz 2024
Ankara, Bolu Karabük ve Çankırı DİKKAT! Bu Akşam Saatlerinde Geliyor

Ankara Bolu Karabük Çankırı için son dakika uyarısı geldi. Bugün akşam saatlerinde bu illerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara Bolu Karabük ve Çankırı için son dakika uyarısı yayınladı. Meteorolojiden yapılan uyarıda bugün akşam saatlerinde bu illerimizde kuvvetli sağanak yağış beklendiği bildirildi. Vatandaşların sağanak yağış sırasında oluşabilecek […]

Genel
25 Temmuz 2024
Dilan Polat yine tahliye olamadı

Dilan Polat’ın avukatları tarafından yapılan tutukluluğa itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Dilan Polat’ın tutukluluk hali devam edecek. Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 5 tutuklu Sanığın avukatları, Masak raporunu gerekçe göstererek tutukluluğa itiraz etmişti. 19 Temmuz’da Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulunan avukatların Talebini de değerlendiren mahkeme tahliye talebini reddetti. Dilan Polat’ın […]

Genel
25 Temmuz 2024
Karar çıktı: Eylem Tok Türkiye’ye iade edilecek

İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı aracı ile çarptığı Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran anne Eylem Tok hakkında karar çıktı. İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı lüks araçla Oğuz Murat Aci’nin çarpan ve ölümüne sebep olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran Eylem Tok’un ABD’de görülen duruşmasında karar çıktı. Son dakika haberine göre eylem Tok’un Türkiye’ye […]

Genel
24 Temmuz 2024
Mersin sahilinde halay çeken PKK’lılalara “Ölürüm Türkiyem” dinletildi

Mersin’de Geçtiğimiz günlerde sahilde PKK ile başı Abdullah Öcalan sloganları atarak halay çeken bir grup gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan gruba Ölürüm Türkiye’m dinletildi. Mersin’de kaydedilen görüntülerde PKK’lı olduğu tahmin edilen bir grup sahilde halay çekerken terörist başı Abdullah Öcalan sloganları atmıştı. Mersin Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda O grup gözaltına alındı. Gözaltına alınan gruba […]