SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

20.45’te Gelen Yeni Zam Haberi Emeklileri Sevindirdi! Refah Payına Ek Yüzde 25 Zam Onaylandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye yeni zam müjdesi 20.45’te geldi. O isim net olarak açıkladı. Emekliye refah payına ek olarak %25.81 zam yapılacak.

Temmuz ayında emekliye yapılacak zamlar konuşulmaya devam ediyor. Bir yandan enflasyon açıklaması bekleniyor bir yandan da Sosyal Güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalar Takip ediliyor. Bugüne kadar emekli maaşı zammı konusunda nokta atışı tahminlerde bulunan SGK uzmanı İsa Karakaş yeni tahminlerini açıkladı. 3 Temmuz’da Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılacak Açıklama ile birlikte emekliye çifte zam müjdesi geldi. Emekli maaşı alanlara 20.45’te yeni zam müjdesi verildi. Refah payına ek %25.81 zam onaylandı.

EMEKLİYE İLAVE ZAM YÜZDE 25.81 OLACAK

Milyonlarca emeklinin maaşı Yarından itibaren değişecek. Zam oranları ise Türkiye’de konuşulmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Bugüne kadar emekli maaş zammı tahminleri ile konuşulan isimlerden biri olan SGK uzmanı İsa Karakaş yeni yorumlarını paylaştı.  Karakaş emekli maaş zammı ile ilgili hem refah Payı müjdesi verdi hem de enflasyon zammı.

SGK uzmanına göre emekliye %10 refah Payı zammı ve %25 enflasyon zammı yapılacak. Böylece Temmuz 2024 SSK ve bağ-kur emekli maaş zammı %35’e kadar çıkacak.  Zaten emekliler tarafından da %25’lik zam kabul görmüyor ve daha yüksek bir zam oranı talep ediliyor.

REFAH PAYI İÇİN SON SÖZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN‘DA

Emekliye Bu yıl refah payı zammı muallakta kaldı. Ekonomi yönetimi Kemer sıkma politikası uygularken emeklilere verilecek zamlar asgari ücret zammı ilk gözden çıkarılanlar oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Geçtiğimiz günlerde refah Payı ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulunmuştu. Ancak refah Payı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın insiyatifinde olan bir zam oranı oluyor. Bugüne kadar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan refah Payı verilmeyeceği yönünde herhangi bir açıklama yapılmadı. 2019 yılından bu yana emeklilere verilen refah Payı artışının Bu yılda devam edeceği tahmin ediliyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ZAMMI SON DAKİKA

Yarın yapılacak olan emekli maaş zammı aynı zamanda en düşük emekli maaşı alanları da ilgilendiriyor. Kök maaşı 10.000 TL ve üstü olan tüm emekliler şu anda hazine desteğiyle birlikte en az 10.000 TL maaş alıyor. Yarın yapılacak Açıklama ile birlikte en düşük emekli maaşının da değişmesi yüksek ihtimal gibi görülüyor. En düşük emekli maaşı zammı tahminleri de geldi. SGK uzmanı İsa Karakaş iki farklı tahminde bulundu. Eğer sadece enflasyon oranında artış yapılırsa en düşük emekli maaşı 12.500 TL olurken enflasyon ve refah Payı artışı yapılırsa en düşük emekli maaşı 13.500 TL olacak.

En düşük emekli maaşı zammı ve refah Payı için gözler şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalar dikkatle takip ediliyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]