SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye SEYYANEN ZAM Geliyor! 11.32’de Hayrını Görün Diyerek Açıkladı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli maaşlarına seyyanen zam kararı alındı. Temmuz 2024 zam oranları düşük çıkınca Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi.

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği 6 aylık enflasyon Bugün kesinlikle kazandı. Emekliler yeni enflasyon zammı oranlarını öğrendi ancak yeterli bulmadı. Özellikle kök maaş zammı oldukça düşük kalırken yeni zam beklentileri de ortaya çıktı. Emekliye ekstra zam sürprizini 11.32’de o isim açıkladı. Emeklilere seyyanen zam geliyor. Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek karar alındı. Emeklilere Sevindirici haberi duyuran SGK uzmanı Emin Yılmaz “hayrını görün” diyerek zam oranlarını da açıkladı.

EMEKLİ TEMMUZ 2024 ENFLASYON ZAMMI NE KADAR OLDU?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte Temmuz 2024 emekli maaş zammı oranları da kesinleşti. Memur ve emekli zammı oranları şu şekilde oldu:

SSK ve bağ-kur emeklisi: %24.73

Memur ve memur emeklisi: %19.31

Ancak bu oranlar memur ve emekliler tarafından az bulunduğu nokta özellikle SSK ve bağ-kur emeklisi için seyyanen zam ve refah Payı zammı beklentileri başladı.

O İSİM SEYYANEN ZAM GELECEĞİNİ AÇIKLADI

Temmuz 2024 emekli maaş zammı az bulunurken seyyanen zam beklentileri de ayyuka çıktı. SGK uzmanı Emin Yılmaz SSK ve bağ-kur emeklisi için güzel haberi verdi. Temmuzda düşük kalan zam oranları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat verdiğini belirten Emin Yılmaz, verilecek olan seyyanen zam miktarını açıkladı.

Emekliye 5-10 puan aralığında seyyanen zam yapılacağını belirten SGK uzmanı Emin Yılmaz, memur ve memur emeklisinin ise bu zamdan yararlanamayacağını söyledi. Yani sadece SSK ve bağ-kur emeklisine refah Payı artışı verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kesin kararı bugün duyuracağı tahmin ediliyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]