SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çalışma Saatleri Sil Baştan Değişti! Açıklama Şimdi Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Açıklama az önce yapıldı. Çalışma saatleri tamamen değişti. Yeni düzenleme, 8 Temmuz Pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girecek.

Mesai saatlerinin değiştirilmesi son dönemlerde Türkiye’de de gündeme gelirken Yunanistan bir son dakika kararı duyurdu. Yunanistan hükümeti tarafından onaylanan yeni tasarıya göre haftalık çalışma günü 5’ten 6’ya çıkarıldı. Yani Yunanistan’da çalışma saatleri değiştirildi. Yunanistan’ın bu kararı halk tarafından beklenmedik bir karar olarak nitelendirilirken uygulamanın 8 Temmuz Pazartesi gününden itibaren hayata geçeceği duyuruldu.

YUNANİSTAN HÜKÜMETİNİN KARARINA TEPKİLER BÜYÜYOR

Yunanistan hükümeti haftalık çalışma günlerinin 5’ten 6’ya çıkarılmasını içeren yasayı onaylarken sendikalar ve muhalif partilerden tepkiler gecikmedi. Birçok sendika ve muhalif Parti bu kararı barbarca olarak değerlendirdi.

YUNANİSTAN ÇALIŞMA GÜNLERİNİ NEDEN DEĞİŞTİRDİ?

Yunanistan’da çalışma saatleri ve çalışma günlerinin değiştirilmesini içeren karar azalan nüfus ve kalifiye işgücü eksikliği nedeniyle alındı. Yunanistan Başbakanın Miçotakis “Bu yasanın özünde işçi dostu bir yaklaşım yatıyor. Derinden büyüme odaklı ve Yunanistan’ı Avrupa ile aynı çizgiye getirecek” dedi.

EK MESAİ ÜCRETİ VERİLECEK

Yunanistan bu kararı alırken çalışanlara da iki farklı seçenek sunuyor. Çalışanlar uzatılmış çalışma haftası kapsamında çalışmaları durumunda Günlük ücretlerine ek olarak %40 mesai ücrete alacak. 6 gün 8 saatlik bir vardı ya da çalışmak istemeyenler 5 gün boyunca mesai saatlerini 2 saat fazla uzatarak haftalık çalışma saatlerini tamamlama şansına sahip olacak.

GÖÇ SORUNU İLE KARŞI KARŞIYA

Son yıllarda büyük bir göç sorunu ile karşı karşıya kalan Yunanistan’da yaklaşık 500.000 genç eğitimli vatandaş daha iyi yaşam koşulları ve Daha iyi iş imkanları nedeniyle göç etti. Bu nedenle de Yunanistan’da işgücü eksikliği yaşanıyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Dünyadan
18 Temmuz 2024
Biden adaylıktan çekilecek mi! Açıklaması dikkat çekti

ABD’de Trump’ın uğradığı saldırı sonrası başkanlık yarışı daha da dikkat çekici bir hale geldi. Mevcut Başkan Biden’den de önemli açıklamalar var. Peki Biden adaylıktan çekiliyor mu? ABD Başkanı Biden, son dönemlerde davranışları ile dikkat çekiyor. Bu da nedenle de hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı sorgulanıyor. Açıklama yapan Biden, doktorların hasta olması durumunda adaylıktan çekileceğini […]

Beyond Coffee: The Unexpected Uses of Paper Cups in Art and Education

Most people know paper cups as containers used for holding coffee and other beverages, but they are much more than that. Due to their flexibility and availability, paper cups have become an interesting object in art and educational activities. This article focuses on the artistic and educational aspects of paper cups and the solutions offered […]

Dünyadan
14 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a Saldırı Girişimi Hakkında Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD başkanı adayı Donald Trump’a yönelik saldırı girişimi hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. ABD başkan adayı Donald Trump, dün yaptığı miting sırasında saldırıya uğramıştı. Saldırı sırasında Trump kulağından yaralanırken saldırgan ise öldürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da sosyal medya hesabından Donald Trump’a yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı. X hesabından bir paylaşım […]

Dünyadan
11 Temmuz 2024
SON DAKİKA! 7,1 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Son dakika deprem… O ülkede 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ölü ya da yaralı var mı? Son dakika haberine göre Filipinler’de 7,1 şiddetinde deprem meydana geldi. Şiddetli bir sarsıntı yaşayan ülkede ölü ya da yaralı olup olmadığı sosyal medyada araştırılmaya başlandı. Peki Filipinler’de depremde ölü ya da yaralı var mı? Son dakika haberine göre Filipinler’in […]