MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Spor » Kartalspor futbol okulu üç büyüklerin gözdesi oldu
Kartalspor futbol okulu üç büyüklerin gözdesi oldu


Kartal spor Alt yapısı son 2-3 yıldır adeta meyvelerini tekrar vermeye başladı. Profesyonel takıma son iki yılda 8 oyuncu kazandıran alt yapı aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen takımlarının da futbolcuları almak için yarıştığı bir cazibe merkezi oldu.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Gençlik Geliştirme program Direktörü  ÖZGÜR ZENGİN şunları söyledi.

” Alt yapı eğitimi uzun bir eğitim sürecini kapsıyor, bu sürec çocuklarımızın en sıkıntılı dönemlerini kapsıyor ama bizler tüm ekip olarak Üst düzeyde aldığımız UEFA eğitimleri ve akademi eğitimleriyle hem çocuklarımızla hem velilerimizle ortaklaşa bu süreci sistematik gelişimlerini pozitif tamamlayan İYİ BİREY , İYİ VATANDAŞ EĞİTİMLİ FUTBOLCU prensibiyle yola çıkarak başarıyla atlattığımızı düşünüyorum.
Bizim için şampiyonluklar ve kupalar gelip geçicidir önemli olan ve kalıcı olan KENDİ PROFESYONEL TAKIMIMIZA ve ÜLKE FUTBOLUNA KAZANDIRDIĞIMIZ oyunculardır. Tabiki oyuncularımıza taleplerin olması bizim açımızdan yaptığımız işlerin doğru olduğunun teyit edilmesi anlamında manidardır.
bu sezon alt yapı takımlarımız hem şampiyonluklar hemde oyuncu potansiyelini adeta aştılar.

  • Profesyonel takımıza 1993 doğumlu pırıl pırıl 3 genci kazandırdık :   MESUT UZUN , ETHEM ERCAN PULGİR, ERSEL ASLIYÜKSEK
  • Milli takım aday kadrolarına 8  oyuncu  gönderdik
  1. u-15 –1997 –Tekin İlhan  – Burkay Korkmaz-Görkem Güven(1998)
  2. U-16 –1996 — Yasin Abdioğlu – Şafak Ayvalı – Batuhan Özgür
  3. U-16 –1995– Hakkı Türkay Atçı- Sefa Topyay –

 

  • bu oyunculardan kulübe gelen resmi teklifleri söylüyorum.

 

  • FENERBAHÇE – Batuhan Özgür 1996- Safak Ayvalı 1996 Ve Görkem Güven1998
  • GALATASARAY  – Hakkı Türkay Atçı1995- Senat Sancak1995- Sefa Topyay 1995- Görkem Güven1998
  • BEŞİKTAŞ –   Safak Ayvalı 1996 , Hakkı Türkay Atçı1995 , Görkem Güven1998-Denizhan DENİZ 1998-MEHMET FURKAN TUNCER 1994
  • BURSASPOR – Sefa Topyay 1995 Ve Kaleci Burkay Korkmaz 1997

oyuncularımıza talip oldular . Tabi buradaki karar merci KARTAL SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULUDUR. Bizler teknik ekibiz bizler sadece fikrimizi beyan ederiz verip vermeme kararı tamamen yöneyim kurulumuzundur dedi ve sözlerini ; Desteğini hiç bir zaman bizden esirgemeyen Belediye başkanımız Sn  Op.Dr Altınok Öz’e ayrıca teşekkür etmek isterim.

Yönetim kurulumuz adına ALT YAPI SORUMLUSU Sn Gökhan HOCAOĞLU ” Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirmede kartal sporun geleceğini oluşturan bu oyuncularımızın Kendi profesyonel takımımızda oynaması gerektiği sürekli hazır oyuncu değil de artık özkaynak sistemine dönülmesi gerektiği sonucuna varılarak talepte bulunan takımlara teşekkür edilmiştir” dedi.

Galeri
📆 03 Eylül 2011 Cumartesi 12:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR