MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet, Yazarlar » ‘’Keskin Sirke Küpüne Zarar’’
M. Önder Keskin
‘’Keskin Sirke Küpüne Zarar’’


Mustafa Önder KESKİN’LE Kartal’da Sosyal ve Kültürel Etkinlikler

 

’Keskin Sirke Küpüne Zarar’’

 

Önderse iyi der;

Köy sakinleri yağmur duasına çıkmışlardı. İçlerinden birinde şemsiye vardı. Bu inançtır.

Babalar bebeklerini havaya hoplatır, çocuklar gülmekten bayılır. Yere düşeceklerini akıllarına bile getirmezler. Çünkü babaları onu tutacaktır. Bu güvendir.

Yatağınıza girerken yarın uyanıp yaşamaya devam edeceğimize dair bir teminatımız yoktur. Ama yinede ertesi güne dair planlar yaparız. Bu ümittir.

 

  İnanç, güven, ümit varsa yaşamda vardır. Hayat oyununda, seyir koltuklarında oturmaya heves etme, sahneye çıkmaya çalış. Hayat bir tiyatro oyununa benzer, uzunluğu değil iyi oynayıp oynanmadığı önemlidir. Deyip;

Kartal Haber Gazetesi’ndeki ilk satırlarımı siz değerli Kartal’lı okurlarımızla paylaşmak istedim. Evet gazetemiz imtiyaz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdür Sayın Kenan Gülerci Şahsıma, gazetemizdeki sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgili köşesinde yazar mısınız ,sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız diye bizzat teklifte bulununca Kartal’da yaşayan ve Kartal’ın bu güzel havasını sürekli teneffüs eden  ben bu tekliften dolayı onur duyduğumu belirtip hemen işe koyuldum.

Kaleme kuvvet deyip sizlerle,  değerli Kartal Haber Gazetesi okurlarıyla Kartal’daki Sosyal ve Kültürel etkinlikler programlarını yaşayıp, yaşatacağımı umuyorum. O zaman ne diyelim Kartal’a üç elma düşmüş biri Kartallının başına, biri Kartal Haber Gazetesinin başına, biride Kartal’da bu etkinlikleri takip edip sizi haberdar eden Önder’in başına. Rastgele….!

-Ben sizlere bu haberleri ileteceğime, köşemde yazılarımla paylaşımda bulunacağımı söyledim ama peki tanıyanların olduğu gibi tanımayanlarında olduğunu düşünerek;

Mustafa Önder KESKİN Kimdir?

 

Adana’da doğup;ilk,orta,lise ve konservatuar tiyatro eğitimini de burada tamamladı.Hayata çocuk doktoru hayaliyle başlayıp;sırasıyla kuaför,ressam,futbolcu,voleybolcu gibi dallarda kararlar değiştirip okuduğu motor meslek lisesinde dolayı tam makine mühendisi olabilecekken birden karar değiştirip Adana Büyükşehir Bld.Konservatuarı tiyatro bölümü sınavını kazanır ve artık tiyatroculuğa başlar.

Yine orada Koza Çocuk Tiyatrosu, Çukurova Sanat Tiyatrosu, Adana Gösteri Sanatları Merkezi, Tiyatro Çetko, Devlet Tiyatrosu gibi kurumlarda oyuncu ve yönetmenlik yaptı. Profesyonel sunuculuk, televizyon radyo ve program yapımcılığı ve sunuculuğu, animatörlük ve konservatuarda drama ve tiyatro eğitmenliği yaptı.

Zerda adlı dizi film ile İstanbul hayatı başladı. İstanbul’da birçok dizi film, sinema ve reklam filminde  oyunculuk yaptı. Halen İstanbul’da Süheyl Behzat Uygur tiyatrosunda oyunculuğa devam ediyor. Ayrıca kendi yazıp sahnelediği ‘’Ben Küçükken Doğmuşum’’ adlı çocuk oyunuyla da seyircisine ulaşıyor.1.78 boyunda kalbi Kartal sevgisiyle coşan Mustafa Önder KESKİN bu vesileyle sizlerle buluştuğu için bilhassa çok gururlu!

Kartal’ım Kartalım Güzel Kartalım..!

K almak daima kalmak istediğim

A anmak daima anmak istediğim

R engine daima rengine boyamak istediğim

T eksin daima tek kalacaksın diye haykırmak istediğim

A şkı da sevgiyi de sende tatmak istediğim

L afta değil özde sevdiğim, doğal yaşam ünitesi gözbebeğim.

                                                                                         Önderuni

Her şey olur…

Herşey unutulur…

Herşey yoluna girer…

Hiç kimse her şeyi açıklayamaz…

Eğer herkes herkesin herkes için söylenen şeyleri bilseydi, kimse kimseye bir şey söylemezdi.

                                                                                                                                  Honataux

Kartal’da Ne, Ne zaman, Nerede, Nasıl, Neden, Kimle?

 Kartal Belediyemizin önderliğinde her ay düzenli olarak Kartalımıza yakışır etkinlikler  Kartal içinde Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde, Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde, Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde, Yakacık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde olmak üzere devam etmektedir.

Bunlardan bazıları; Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde Kartal Belediyesi tiyatro 2. sınıf öğrencilerinin genel sanat yönetmeni Erdal Yıldırım yönetiminde, Özgür Doğan’ın bağlaması eşliğinde ki müzikleriyle; Nazım Hikmet şiirlerinden oluşan oyunla yapıldı.

Katılımın yoğun olduğu bu gecede Refet Özkan, B. Sadık Albayrak panelist olarak görev aldılar. Benimde takip ettiğim bu gecede Nazım Hikmet Ran, şiirleriyle, kişiliğiyle, memleket özlemiyle ve örnek yaşamıyla bir kez daha keşke yaşasaydı denilecek duygusallıkta anıldı.

 

Ve yine Kartal’da Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde Uğur Mumcu’yu anma konseri Tolga ÇANDAR’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

 

‘’Izdırabın sonu yok sanma, bu alemde geçer. Ömer_i  fani gibidir; yün de geçer dem de geçer.’’

   Dünyayı azab_ı mukaddes olarak tanımlayan arif insan Neyzen Tevfik’in hayatından kesitlerin sunulduğu bestelerin seslendirildiği vefat yıl dönümümde Nida ZORLU’nun sunumuyla Kartallıların katılımıyla Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde Neyzen Tevfik anıldı.

 

 

Kartal Sanat Tiyatrosu her zamanki yerinde Atalar’da hizmet vermeye seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Bugünlerde Bekçi oyunu gündemde…

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi

    

ÇOCUK OYUNU  “Kırmızı Top”

Kültür Merkezinde, periyodik olarak kültür sanat etkinlikleri Şubat ayında da devam edecektir. Bu sayfadan sizleri bilgilendireceğim.

Galeri
📆 02 Şubat 2010 Salı 16:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR