MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Gezi-Alışveriş » En Uygun Araba Kiralama
En Uygun Araba Kiralama


Son yıllarda artan vergi oranları ve yükselen yakıt ücretleri nedeniyle araba sahibi olmak oldukça zor bir hale geldi. Hal böyle olunca da araba kiralama daha çok tercih edilen bir hale geldi ve son dönemde artışa da geçmiş oldu.
Araç kiralama hizmeti ülkemizde de farklı şekillerde görünmektedir. Standart olarak bildiğimiz rent a car hizmeti günümüzde de geçerliliğini korusa da yerini yavaş yavaş sahibinden araç kiralama ya da bildiğimiz diğer adıyla kişiden araç kiralama hizmeti almayı başardı. Bu hizmet araba kiralama olmasının yanı sıra da karşılıklı kazanç ilişkisine de dayanıyor. Yani araç sahibi aracını kiralarken ekstra gelir elde edebiliyorken aynı zamanda araç kiralamak isteyen kişi de uygun fiyata kaliteli bir araç kiralayabiliyor.
Kişiden Kişiye Araç Kiralama Hizmeti

Kişiden kişiye araba kiralama hizmeti Avrupa’dan sonra Türkiye’ye doğru bir eğilim göstererek ülkemize de girmeyi başarmış durumda. Yani bu hizmet ilk olarak Amerika’da doğdu ve sonrasında Avrupa’ya kadar giden bir serüvenin öncüsü oldu. Elbette bu hizmet son birkaç yıldır ülkemizde de faal olarak kullanılmaya başladı.
Ülkemizde son birkaç senedir yaygın olarak kullanılmaya başlayan sahibinden araba kiralama hizmeti giderek yaygınlaşmaya başlamasının yanı sıra yeni girişimciler için de sıfır sermaye ile bir umut olmuştur. Öyle ki normal şirket kuruluş masraflarının yanı sıra kaliteli ve işlevsel bir web sitesi ile bu işe girebilir ve araba kiralama sektöründe özel olarak yerinizi alabilirsiniz.
Neler Değişti?
Aslında işleyiş aynı. Fakat sistemdeki en büyük fark filosu olmayan bir araç kiralama işi olması. Yani aracı firmanın herhangi bir filosu bulunmuyor ve sadece kişilerin araçlarını kiralamalak istemeleri yeterli geliyor. Ülkemizin ekonomik durumu da göz önünde bulundurulunca aracını kiralamak isteyenlerin sayısı hiç de yabana atılacak türden değil. Diğer taraftan da araba kiralamak isteyen kişiler de yavaş yavaş rent a car sistemini terk ederek kişilerden araç kiralama sistemini tercih etmeye başladı ve bu sektör için potansiyel bir pazar oluştu.
Sizlerde kişilerden araç kiralamak istiyorsanız ya da aracımı kiralamak istiyorum diyorsanız Arabalı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: , , ,
📆 04 Nisan 2018 Çarşamba 15:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR