MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyetinden İYİ Parti’ye tepki!
Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyetinden İYİ Parti’ye tepki!


(AYGAD) Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyetinden İYİ Parti’ye tepki!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel basına hak ettiği değerin verileceğini söylerken, Liderinin aksine hareket eden Kartal İYİ Parti teşkilatı, İYİ PARTİ isimli bir gazete çıkartıp gazetecilere rakip olma kararı aldı!

Bir iki hafta önce Yerel Basınla bir araya gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener, bizim iktidarımızda yerel basın hak ettiği konuma gelecek ifadeleri kullanmıştı. Üç saat süren toplantının ana gündem maddesi yerel basındı. Yerel basının ehemmiyetini anlatmakla bitiremeyen Akşener’in bu iddialı sözlerini Kartal İYİ Parti teşkilatı, adına gazete dediği bir bülten çıkartarak havada bıraktı.

ŞİMDİDEN BÖYLEYSE?

Liderinin aksine hareket eden Kartal İYİ Parti teşkilatı, İYİ PARTİ isimli bir gazete çıkarttı. Şimdiden söylemleri ile çelişmeye başlayan İYİ Parti, halk nezdinde sağlıklı bir itibar kazanması pek mümkün görünmüyor. Yerel basına söylemleri ile destek, eylemleri ile köstek olan İYİ Parti teşkilatları, kendin çal kendin oyna havasındalar. İYİ Partililer, “diğer siyasi partilerin onlarca yerel ve genel basını var. Biz de bir tane yerel gazete çıkartmışız çok mu?” düşüncesi içinde olabilirler. Sevgili İYİ Partililer, diğer siyasi partilerin yaptığı yanlışları düzeltme iddiasıyla iktidara talibiz diye yola çıktınız. Aynı yanlışları yapacaksanız size ne gerek var?

“UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUR”

Hemen hemen her toplantı davetinize icabet eden yerel basın, aynı zamanda sesinizi kamuoyuna duyurmak için haberlerinizi bedelsiz servis ediyor. Ama iş tanıtıma veya ticarete gelince yerel basını yok sayma davranışınız veya işi daha ucuza mal ederim düşüncesi ile kendi adınıza gazete çıkartmanız, siyasi anlayışınızı net bir şekilde ortaya koymaktadır. Unutmayın “ucuz etin yahnisi yavan olur.” Yerel basın mensuplarının size karşı gösterdiği özveriyi sizin göstermemeniz, yerel basına bakış açınızı ortaya koymaktadır. Hem siyasetçi hem gazeteci olamazsınız. Çünkü biri taraflı iken diğeri tarafsızdır. Kendinizi anlatmak için çıkartmış olduğunuz bültene gazete demeniz de doğru değil.

SİZE İHTİYACIMIZ YOK!

Yerel Gazetelerin önemini her fırsatta dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz haftalarda yerel basın sayesinde iktidara geleceğiz diyerek yerel basının önemine vurgu yapmıştı. Ancak Kartal İYİ Parti İlçe teşkilatı, adına gazete diyerek kendine ait bir bülten çıkartması, İYİ Partinin yerel basına verdiği önemi gözler önüne serdi. Bölge halkı ve yerel basın mensuplarının tepki gösterdiği bu olaya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in nasıl bir tepki göstereceği merak konusu? Şimdiden yerel basınla arasına yüksek duvarlar ören İYİ Partinin bu davranışı size ihtiyacımız yok dedirten cinsten.

İYİ PARTİNİN TUTARSIZLIĞINA TEPKİSİZ KALMAYACAĞIZ

Tarafsız bir basın istiyoruz, sansürsüz bir basın istiyoruz, özgür bir basın istiyoruz nidaları atan bir Partinin teşkilatı, kendi bültenini gazete adı altında çıkartması ile ne kadar tutarsız olduğunu bizlere kanıtlamış oldu. Daha yolun başındayken yerel basınla arasına mesafe koyan ve hiçe sayan İYİ Parti’ye Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti olarak tepkisiz kalmayacağımızı belirtmek isteriz. İlk adımlarında yerel basını yok sayma düşüncesi ile hareket eden bir zihniyeti kabul etmediğimizi ve faaliyetlerine yer vermeyeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti

📆 14 Mayıs 2018 Pazartesi 17:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR