MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Erzurumlular Vakfında Yeni bir Yönetim İş Başına geldi

Kartal Erzurumlular Vakfında Yeni bir Yönetim İş Başına geldiKartal Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfında yapılan Olağan genel Kurul Toplantısında yeni bir yönetim işbaşına geldi.

Vakıf merkezinde 07 Nisan 2021 tarihinde pandemi kurallarına uygun olarak yapılan genel kurul toplantısında uzun zamandır hiçbir gösteremeyen eski yönetim, tek liste halinde yönetime talip olarak seçilen Öner Kalkan ve ekibine devretti.

Kısa bir teşekkür konuşması yapan Öner Kalkan, vakıfta öncelikle kurumsal kimlik çalışması konusunda yapılacak çalışmaların ardından vakıf tüzüğüne uygun olarak eğitim, kültür, yardımlaşma ve hemşerilerle daha yakın diyaloglarla aktif bir takım çalışmalar yapılacağını belirtti.  

Avukat Metin Gezmişoğlu, siyaset üstü çalışmalar yapılması tavsiye etti

Vakıfın önceki dönemlerde Başkanlığını yapan Avukat Metin Gezmişoğlu yaptığı konuşmasında özellikle vakıf faaliyetlerinin aktif şekilde tüzüğe bağlı olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Gezmişoğlu; “Vakfımız mutlaka siyasetten uzak tutulmalıdır, vakıfta siyasete asla müsaade edilmemelidir. Vakıf yöneticileri kılı kırk yararak hizmet yapmalıdır, vakfın malını varlıklarını çok büyük hassasiyet göstererek sahip çıkmalıdırlar. Ben isterdim ki, yaklaşık on senedir bu vakıfta yöneticilik yapanlar bugün bir iki paragrafa sıkıştırılmış bir sayfalık çalışma raporu yerine 10 -15 sayfalık faaliyet raporu duymak isterdik. Yardımlaşma dayanışma çalışmalarından ibaret olmamalı, yani eğitim ve kültür çalışmalarına daha fazla önem vermemiz gerekiyor.

Bu vakıfa maddi veya manevi katkısı olacak nitelikli üyeler yapılmalıdır. Yönetim kurulu üyelerinin en az üç kişinin önerisi ve yönetim kurulunun dörtte üçü kararı ile üye kabul edilmelidir. Vakıflar çok fazla sayıda üye almak yerine nitelikli üye yapılmasına dikkat edilmelidir.

İşte Yeni Yönetim Kurulunu oluşturan isimler;

Yönetim Kurulu Asil;

Öner Kalkan, Selçuk Özkavcı, Mithat Çevik, Behiç Çetin Kenan Gülerci, Lale Dondurmacı, Ahmet Turan, Nuran Ergüler Turgay Demir, Yaşar Demir, Muhsin Güneş, Hüseyin yer

Yedekler;

Demirel Aktaş, Remzi Kadakçıoğlu, Yurdun babgil, Selami Keskin, İlyas Karakaya Recai Bozdemir, Selahattin Atasever, Fetullah Kılıç, Taylan Mesutgil, A. Kadir Hınıslıoğlu, Handan Yazıcıoğlu, Neriman Akoğlu,

Disiplin Kurulu Asil;

Metin gezmişoğlu, Ekrem Ali akgün, Üzeyir yerdelen

Disiplin Kurulu Yedek;

Şaban taftalı, Yılmaz Taşçı, Nazif Aksu

Galeri
📆 08 Nisan 2021 Perşembe 13:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR