SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Kripto para borsası Thodex’in sahibine “Dolandırıcılıktan” suç duyurusu

Yayınlanma:
ABONE OL

Kripto para borsası Thodex’in işleme kapanmasının ardından avukat Üsame Ceran, şirket sahibi Faruk Fatih Özer hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan suç duyurusunda bulundu. Avukat Ceran, dilekçesinde, Özer hakkında gözaltı kararı verilmesi ve yurtdışı çıkış yasağı tedbiri uygulanmasının önemli olduğunu açıkladı.

Avukat Üsame Ceran İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bulunduğu suç duyurusunda, Faruk Fatih Özer’in kurduğu Koineks A.Ş.’nin sahibi olduğu Thodex isimli kripto para borsasından yaklaşık 1 haftadır banka hesaplarına para çekme konusunda yaşanan aksaklıkla başlayan sürecin Thodex’in son 36 saattir tamamen işleme kapanmasıyla devam ettiğini ifade etti.

Siteye 36 saattir erişim yapılamadığını da dilekçesinde belirten Ceran, Thodex’te yaklaşık 390 bin kişinin aktif şekilde kripto para alım satım işlemleri ve fon yatırımları gerçekleştirdiğini aktardı.

Koineks A.Ş. sahibi ve yönetim kurulu başkanı Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan günü İstanbul Havalimanı’ndan çıkış yapıldığına dair iddialar olduğunu da suç duyurusunda belirten avukat Ceran, şüpheli ya da şüphelilerin malvarlıklarına el konulmasını talep ederek gözaltı kararı verilmesi ve yurtdışı çıkış yasağı tedbiri uygulanmasının önemli olduğunu açıkladı.

Avukat Üsame Ceran, hukuki sürecin uzun ve sabır gerektiren bir süreç olduğunu ifade etti.

‘Thodex’ kripto para borsası hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan soruşturma

Kripto para borsası Thodex’in yatırımcılarının dolandırılmasına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında şirket çalışanlarının ifadeleri alındığı öğrenildi.

Kripto para borsası Thodex’in sitesine iki gündür erişilemediği gerekçesiyle çok sayıda vatandaşın mağdur edildiği iddiası üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılık, konuya ilişkin re’sen soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında şirket çalışanlarının ifadelerinin alınmaya başlandığı öğrenildi.

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Haziran 2024
Eksik Primi Olan 1.1 Milyon Kişiye Piyango Vurdu! Prim İndirimi ile 5 Yıl Erken Emeklilik

Eksik pirimi olan 1.1 milyon kişi için erken emeklilik fırsatı çıktı. Tam 5 yıl erken emeklilik prim indirimi ile geliyor. Prim eksiği olan milyonlarca vatandaş EYT‘yi kaçırmıştı. Erken emeklilik fırsatı elinden kaçan vatandaşlar devletten yeni düzenlemeler bekliyordu. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda ilk sinyali vermiş Türkiye’nin emeklilik sisteminde büyük bir reform yapılacağını duyurmuştu. Büyük […]

Ekonomi
12 Haziran 2024
4D’li Taşeron İşçiye Müjde! 14 Haziran’da 8 Bin TL Bayram İkramiyesi Onaylandı

4D’li taşeron işçiye Kurban Bayramı ikramiyesi müjdesi geldi. Kamu işçisi bayram öncesi ilave ikramiye alacak. 14 Haziran’da ödenecek ikramiye miktarı en az 8000 TL olacak. Kurban Bayramı öncesi cumhurbaşkanı kararı ile taşeron işçiye de ikramiye sürprizi geldi. Resmi Gazete’de yayımlanan 6772 sayılı kanun doğrultusunda taşeron işçilere ilave tediye ödemesi yapılacak. 4D’li taşeron işçiye verilecek olan […]

Ekonomi
12 Haziran 2024
Altın Kahini “SATIN” Dedi! Kıyıda Köşede Altını Olana Zarar Uyarısı

Altın sahipleri dikkat! Altın kahini İslam Memiş, bayram öncesi uyarıda bulundu. Peki altın alınmalı mı, yoksa satılmalı mı? Altın yatırımcıları, piyasaları yakından takip etmeye devam ediyor. Elinde altını olanlar, altın borcu olanlar bir yandan da uzman isimlerin açıklamalarına kulak veriyor. Her dediği çıkan altın kahini İslam Memiş bayram öncesi yeni uyarılarda bulundu. Bu açıklamalar sonrası […]

Genel
12 Haziran 2024
10 Saniyede Bıçaklarınız Jilet Gibi Olacak! Kurban Bayramı Öncesi Çakmakla Bileyin

Kurban Bayramı öncesi hazırlık yapmak isteyenler için bıçak bilet tüyosu geldi. Bu yöntemle 10 saniyede bıçaklarınız jilet gibi olacak. Kurban Bayramı yaklaşırken bıçaklar keskinleştirmek için hazırlıklar da başladı. Bayramda et doğramayı düşünenler evde bıçak bileme yöntemleri üzerinde araştırma yapıyor. Evde bıçak bilemek çok kolay. Her evde bulunan çakmak bu işin tek çözümü. İşte dakikalar içinde […]