MENÜ ☰
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Adliye Personeline “Deprem Çantası” Dağıtıldı
Adliye Personeline “Deprem Çantası” Dağıtıldı


İstanbul Anadolu Adliyesi Başsavcılığı, bir ilke imza atarak Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), BÜRO MEMUR-SEN işbirliğiyle 2020 yılında 2 bin 906 personele, Afet Bilinci Eğitimi ve ilk yardım seminerlerinin ardından, bu yılda deprem ve afet bilincinin gelişmesi için tüm adliye personeline deprem çantası dağıttı.

BAŞSAVCI VEKİLİ SEÇGİN “RABBİM BU ÇANTAYA KİMSEYİ MUHTAÇ DUYURMASIN
Anadolu Adliyesi Başsavcı Vekili Uğur Seçgin, geçtiğimiz yıl da, 360 bin metrekare olan ve yaklaşık 5 bin personelli adliyede hizmet almaya gelen vatandaşların ve Avukatların güvenliğini sağlamak için seminerler verildiğini belirterek “Tabi pandemi nedeniyle bazı kısıtlamaları hepimiz birlikte yaşıyoruz. Bu kapsamda planladığımız pek çok eğitimi de ötelemek zorunda kaldık.


2021 yılının İçişleri Bakanlığı’mızca ‘Afet Eğitim Yılı’ olarak kabul edilmesi ve bu konuda tüm toplumda özellikle kamu kurumlarında farkındalığa yönelik eğitim çalışmalarının yürütülmesi amacıyla AFAD İstanbul İl Müdürlüğü’müz, kurumsal olarak bizden ileride sürekli kurum personeline, afet eğitimine ilişkin eğitici olarak hizmet etmek üzere eğitecek arkadaşlarımızın bildirilmesini istedi. Biz de bu amaca yönelik 10 personelimizi afet eğitimi kapsamında eğitici eğitimi almak üzere görevlendirdik. Onların da önümüzdeki süreçte eğitimleri başlayacak. Ve bizim afete yönelik eğitim çalışmalarımız kurumsal olarak düzenli ve sürekli olarak sürdürülecek”Büro Memur-Sen’in katkılarıyla adliye personellerine deprem çantası dağıtıldığını kaydeden Seçgin, “Bu vesileyle, hem bunu kamuoyuna duyurmak, hem de Cumhuriyet Başsavcılığı’mız ve Büro Memur-Sen’le müşterek her türlü afet eğitimine ilişkin hareket ettiğimizi ve farkındalık anlamında kamuoyuna mesaj vermek amacıyla böyle bir etkinliği gerçekleştiriyoruz” dedi.

Seçgin, “Bizler, bir afetle karşılaştığımız zaman öncelikle birey ve toplum olarak bu afete karşı nasıl hareket etmemiz gerektiğini bilmek suretiyle kendimizi koruyacağımızı, bunun da ileride karşılaşacağımız risklerle tüm toplum açısında önemli olduğu bilinciyle bu çalışmaları sürdürmeye kararlıyız” dedi.


Başsavcı Vekili Seçgin, kendisine hediye edilen çantayı alırken de, “Rabbim bu çantaya kimseyi ihtiyaç duyurmasın. Her türlü afetten, kazadan, beladan, insanımızı, ülkemizi devletimizi korusun diyorum” dedi.

Gökçür, “bir cana fayda getirecekse bizi memnun edecektir”


Büro Memur-Sen Şube Başkanı Yahya Gökçür ise, 2021 Afet Eğitim Yılı’nda acil durum çantası dağıtarak katkı sağlamak istediklerini belirterek, “Çantamızı biraz daha modifiye edip, her alanda geniş amaçlı kullanımı nasıl olur, nasıl yapılır bunu hazırladık. Bu konuyu Sayın Cumhuriyet Başsavcımız İsmail Uçar Bey’e ilettik. Çok memnun kaldılar. Ortaklaşa bir sosyal sorumluluk projesi olan acil yardım çantasının tüm personele dağıtılması ve ortaklaşa bir proje olması açısından önem arz etmektedir. Biz, bir canı kurtarırsak bütün insanları kurtarırız düsturuyla hareket ediyoruz ve bu amaçla yaptığımız çalışma bir insana, bir cana fayda getirecekse bizi memnun edecektir” dedi.

Galeri
📆 29 Mayıs 2021 Cumartesi 00:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR