MENÜ ☰
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Gençlik, Genel, Gezi-Alışveriş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Proje Takımı e-Twinning projesine katıldı
İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Proje Takımı e-Twinning projesine katıldı


e-Twinning projesi kapsamında  Türk Okulları ve Ürdün okulları arasında gerçekleşen etkinlikte öğrencilerin karma ülke takımlarında yer alarak hem İngilizce dil becerilerini geliştirmede katkıda bulunurken, hem de farklı kültürleri tanıma fırsatı buluyorlar.

İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesinde Self Digital English Materials (İngilizce Materyallerim) e-Twinning projesini, İngilizce Öğretmeni Nalan Büte Yıldırım proje takımı ile birlikte yürütüyor.

Self Digital English Materials 10 Türk okulu ve bir Ürdün okulu ortaklığında 80 öğrencinin katılımıyla Aralık – Haziran ayları boyunca devam eden bir projedir. Projenin amacı Web 2.0. araçlarını kullanarak uzaktan eğitim sürecinde İngilizce derslerinde kullanılması planlanan dijital materyaller geliştirmektir. Dijital materyaller günlük hayata dair tema ve konulara uygun olarak tasarlanmış.

Proje öğrencileri aktif katılımı ile rol alarak, her ay farklı etkinlikler ve materyallerin oluşturulmasını ve uygulamasını sağlanıyor. Öğrenciler karma ülke takımlarında yer alarak hem İngilizce dil becerilerini geliştirmede katkıda bulunmuş hem de farklı kültürleri tanıma fırsatı buluyorlar. Proje faaliyetleri öğrencilerin üretkenliklerini ve eleştirel düşünme, inisiyatif kullanma ile kendilerini ifade fırsatının yanı sıra tek başına veya takım içinde işbirlikli çalışarak, eğlenerek öğrenme şansı sunmaktadır.

📆 14 Haziran 2021 Pazartesi 17:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR