MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’da 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulunda Gerçekleştirildi

Kartal’da 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulunda Gerçekleştirildi2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulunda gerçekleştirildi.

Programa Kartal Kaymakamı Abdullah DEMİR, Kartal Belediye Başkanı Gökhan YÜKSEL, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun TÜYSÜZ, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem UÇAR, Kartal İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri mahalle muhtarları, öğretmenler ve öğrenciler iştirak etti.

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun TÜYSÜZ yaptığı konuşmasında; Ülkemizde hala varlığını sürdüren salgına rağmen “2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına tam zamanlı ve yüz yüze eğitime yeniden başlamanın heyecanı ile her zamankinden daha azimli, daha güçlü bir başlangıç yapmanın mutluluğu ve gururu içindeyiz.

Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, aldığımız her kararda seksen iki bin öğrencimiz ve yedi bin öğretmenimizin sorumluluğunu üzerimizde taşıyor ve bunu hem kendimize hem de milletimize karşı bir borç biliyoruz.

85 eğitim kurumumuzda 2487 dersliğimizde; öğrenci, öğretmen ve personelin ihtiyacı olması hâlinde kullanabilmeleri için yeterli sayıda maske Millî Eğitim Bakanlığımızca temin edilecektir. Okullarımızın ortak alanlarında, sınıflarda, öğretmen odalarında maske atık kutularının bulundurulması ve günlük olarak boşaltılmaları sağlanacaktır. Çocuklarımızın sağlığı için her tür tedbir titizlikle alınmaya ve uygulanmaya devam edecektir.

Kartal eğitim camiası olarak pandeminin getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen, öğrencilerin öğrenme fırsatlarını sınırlayacak etmenlerin önüne geçerek geçtiğimiz yıl eTwinning projelerine 32 okulumuzda 98 öğretmen 1804 öğrencimiz ile Erasmus-Akreditasyon Çalışmalarına 11 okulumuzda 51 öğretmen 453 öğrenci ile, Tübitak projelerine 192 Başvuru Sayısı 272 öğretmen ve 927 öğrencimiz ilekatılım sağlayarak büyük bir başarıya imza attık. Destekleme ve yetiştirme kurslarında evlatlarımızın azmi ve paydaşlarımızın titiz çalışmaları sonucu Lise ve Üniversite Sınavlarında başarılarımızı gururla devam ettirdik. Bu gayrete ve başarıya omuz veren Yönetici, Öğretmen, Öğrenci, Veli ve tüm personelimize teşekkür ediyorum.

Değerli Meslektaşlarım;

Şüphesiz eğitimin baş mimarları sizlersiniz. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız vereceğiniz bilgilerle yetişecektir. Bilgi çağına damgasını vuracak beyinlere sizler yön vereceksiniz.

“Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.” İyi ve doğru bir eğitim, insanı yücelten ve yükselten kanatlardır.  İyi ve doğru eğitimi verecek olan da şüphesiz eğitim yöneticisi ve öğretmenlerdir.

            “Öğrenci üzerinde etkili olan, müfredat ve kitaptan çok, öğretmenin şahsiyetidir.”

Düşünce dünyamızın önemli şahsiyetlerinden Cemil Meriç: “En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.” diyerek eğitimin sevgi temelli ve gönül işi olduğuna dikkat çekmiştir.”

Çocuklarımıza gösterilen şefkat, onlar için sarf edilen gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal, en anlamlı ve önemli çalışmadır. Birlik ve bütünlük içerisinde toplumun daha ileriye taşınması, eğitim düzeyinin daha da iyileştirilmesi için her türlü gayret ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyor, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Saygıdeğer Anneler ve Babalar!

Uzaktan eğitim süresince evlatlarımızın eğitime devamlılığı konusunda gösterdiğiniz fedakarlıkların farkındayız. Şunu bilmenizi isteriz ki; Eğitimde okul-aile iş birliği vazgeçilmez bir öğedir. Kazanılan her başarı ebeveynlerin ve onların okul aile birliği içindeki temsilcilerinin, bizimle olan karşılıklı çalışmaları sayesindedir.

Okullarımızda çocuklarımıza bilimi, teknolojiyi ve sevgiyi bütünleştirip imkânsızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zevkli ve eğlenceli hale getirerek 2023 Vizyon hedeflerimize ulaşmayı amaçlamaktayız. Birlikte hareket ettiğimizde çok daha hızlı ve kolay yol alarak, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için en ideal eğitim ve öğretim ortamlarını oluşturacağımıza inancımız tamdır. Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınızı biliyor; vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgili Öğrencilerim!

Uzaktan eğitim boyunca okullarınızı, sınıflarınızı çok özlediğinizi biliyoruz. Artık öğretmen ve arkadaşlarınızla yüz yüze kavuşma vaktidir. Okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Sizler okullarımızda kişiliği gelişmiş; ilke ve hedefleri olan, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı birer birey olarak yetiştirileceksiniz. Bu hususta büyükleriniz, öğretmenleriniz olarak var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Sizlerden de çok çalışmanızı istiyoruz. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki… muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden dürüst, adil, milli ve manevi değerlere bağlı birer birey olmanızı arzuluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılının Vatanımıza ve Milletimize hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” 

Öğrenciler tarafından okunan şiirler, halk oyunları ve wushu gösterileriyle devam eden program protokol üyelerinin sınıflarda öğrencilerle bir araya gelerek, öğretmen ve öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı dileklerinde bulunmalarının ardından sona erdi.

Galeri
📆 07 Eylül 2021 Salı 11:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR