SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

AK Parti il ve ilçelerde hareketlilik yaşanıyor, Taşyürek istifa etti mi?

Yayınlanma:
ABONE OL

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi tüm il ve ilçe teşkilatlarında tatlı bir heyecan ve hareketlilik görülmeye başlandı.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayının, mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu aylar öncesinden açıklanmıştı zaten. Altılı masa ise kendi aralarındaki görüşme trafiğine devam ediyor, Şubat ayı içinde Cumhurbaşkanı Adayının, isminin açıklanacağı yönünde bilgiler dolaşıyor.

Milletvekilliği adaylığı düşünenler için süreç Şubat ayının ilk haftası başlıyor olacak. Dolayısıyla bir çok il ve ilçe başkanları genel merkezden gelecek bilgiye göre ya istifa edecek yada görevlerine devam edecekler.

Bugün akşam saatlerinde yayınlanan “AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek istifa etti” haberi Kartal gündeminde heyecan oluşturdu.

Hemen akabinde aynı saatlerde “hayır istifa haberi doğrulanmadı” – “ İstifa etmedi”gibi açıklamalar yapılmış olsa da, siyaset gündemini takip eden herkes biliyor ki, Sayın Taşyürek, İstanbul Milletvekilliği Adaylık başvurusu yapmak için sürecin başlamasını beklemektedir.

Zira kendisiyle görüştüğümüzde edindiğim bilgiye göre bir hafta içinde yani, Şubat ayının ilk haftası istifa süreci başlayacak ve genel merkezden gelecek bilgiye göre istifasını sunarak adaylık sürecine yönelik adım atacak. Ne diyelim “Hayırlı olsun, başarılar diliyorum.

Zira Ebubekir abi yıllardır Kartal siyasetinde büyük bir özveriyle, enerjisini ve mesaisini saha çalışmaları yaparak sürdürmektedir. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği, İBB Başkan Danışmanlığı gibi görevlerinin yanısıra 2019 Yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkanlığı’na aday oldu çok çalıştı fakat nasip olmadı. Belki bu sefer milletvekili olur ve siyasi hayatını TBMM çatısı altında devam eder. Kanaatimce Ebubekir Taşyürek’in Milletvekili olma ihtimali de oldukça yüksek.

Zira bu dönem yeni isimlere daha fazla yol açılacak. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevcut milletvekili listelerinde çok sayıda değişiklikler yapacağı belirtiliyor. Hem de üç dönemdir vekillik yapan çok sayıda eskimiş yüzler var ve onların değişmesi, toplumun büyük bir çoğunluğunun beklentisi durumunda.

Selametle kalın…

Kenan Gülerci

author avatar
Kenan GÜLERCİ

İlgili Haberler

Politika
14 Temmuz 2024
Hakan Fidan Koltuğunu Kaptırdı! Bakın Yerini Kim Aldı

Hakan Fidan yerinden oldu. Artık en beğenilen bakan değil. Bakın en beğenilen bakanlar listesinde ilk sıraya kim oturdu. ORC Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre “En Beğenilen Bakanlar Listesi” belli oldu. Daha önce yapılan araştırmalarda ilk sırada Dışişleri Bakanı Hakan Fidan yer alıyordu. Ancak son araştırma sonuçlarında Hakan Fidan koltuğunu kaptırdı. Bakın Türkiye’nin en […]

Genel
14 Temmuz 2024
AFAD ve Meteoroloji Peş Peşe Uyardı! Trabzon, Rize, Artvin, Giresun için Bu Gece Zor Geçecek

AFAD ve Meteorolojiden peş peşe uyarı geldi. Özellikle o illerde yaşayanlar dikkat. Bu gece sizin için oldukça zor geçecek. Son dakika haberi AFAD ve meteorolojiden uyarı yapıldı. Türkiye’de bu gece şiddetli hava olayları yaşanacak. Peş peşe yapılan uyarılarda özellikle Karadeniz Bölgesi işaret edildi. Trabzon Rize Artvin ve Giresun için bu gece adeta uyku yok. İşte […]

Genel
13 Temmuz 2024
Başkan Bozali’den Uyarı! “Elektrik ihmale gelmez, bakım ve denetim şart

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak semtinde meydana gelen elektrik akımına kapılma sonucu yaşanan trajik ölüm üzerine İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, yetkililere önemli uyarılarda bulundu. Bozali, elektrik kazalarının çoğu zaman can kaybı ile sonuçlandığını belirterek, öngörülemeyen kazaların aslında düzenli bakım ve yeraltı sistemlerinin kameralarla kontrolü ile önlenebileceğini vurguladı. Başkan Bozali, yeraltı kablo tesisatları hakkında […]

Genel
13 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! Tarih Verildi: 40 Dereceyi Geçecek

Türkiye’de Hava Sıcaklıkları Yükseliyor: Önümüzdeki Hafta Sıcaklar 40 Dereceyi Bulacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta artarak 40 dereceyi aşması bekleniyor. Özellikle İstanbul’da sıcaklıkların yüksek nemle birleşmesi nedeniyle hissedilen sıcaklıkların daha da artacağı tahmin ediliyor. Yaz aylarının sıcak yüzü, Türkiye’nin dört bir yanını etkisi altına almaya devam ediyor. Meteoroloji […]