MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » AK Parti il ve ilçelerde hareketlilik yaşanıyor, Taşyürek istifa etti mi?
Kenan GÜLERCİ

AK Parti il ve ilçelerde hareketlilik yaşanıyor, Taşyürek istifa etti mi?Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi tüm il ve ilçe teşkilatlarında tatlı bir heyecan ve hareketlilik görülmeye başlandı.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayının, mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu aylar öncesinden açıklanmıştı zaten. Altılı masa ise kendi aralarındaki görüşme trafiğine devam ediyor, Şubat ayı içinde Cumhurbaşkanı Adayının, isminin açıklanacağı yönünde bilgiler dolaşıyor.

Milletvekilliği adaylığı düşünenler için süreç Şubat ayının ilk haftası başlıyor olacak. Dolayısıyla bir çok il ve ilçe başkanları genel merkezden gelecek bilgiye göre ya istifa edecek yada görevlerine devam edecekler.

Bugün akşam saatlerinde yayınlanan “AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek istifa etti” haberi Kartal gündeminde heyecan oluşturdu.

Hemen akabinde aynı saatlerde “hayır istifa haberi doğrulanmadı” – “ İstifa etmedi”gibi açıklamalar yapılmış olsa da, siyaset gündemini takip eden herkes biliyor ki, Sayın Taşyürek, İstanbul Milletvekilliği Adaylık başvurusu yapmak için sürecin başlamasını beklemektedir.

Zira kendisiyle görüştüğümüzde edindiğim bilgiye göre bir hafta içinde yani, Şubat ayının ilk haftası istifa süreci başlayacak ve genel merkezden gelecek bilgiye göre istifasını sunarak adaylık sürecine yönelik adım atacak. Ne diyelim “Hayırlı olsun, başarılar diliyorum.

Zira Ebubekir abi yıllardır Kartal siyasetinde büyük bir özveriyle, enerjisini ve mesaisini saha çalışmaları yaparak sürdürmektedir. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği, İBB Başkan Danışmanlığı gibi görevlerinin yanısıra 2019 Yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkanlığı’na aday oldu çok çalıştı fakat nasip olmadı. Belki bu sefer milletvekili olur ve siyasi hayatını TBMM çatısı altında devam eder. Kanaatimce Ebubekir Taşyürek’in Milletvekili olma ihtimali de oldukça yüksek.

Zira bu dönem yeni isimlere daha fazla yol açılacak. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevcut milletvekili listelerinde çok sayıda değişiklikler yapacağı belirtiliyor. Hem de üç dönemdir vekillik yapan çok sayıda eskimiş yüzler var ve onların değişmesi, toplumun büyük bir çoğunluğunun beklentisi durumunda.

Selametle kalın…

Kenan Gülerci

📆 31 Ocak 2023 Salı 23:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR