MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Kazancı, “Türkiye Cumhuriyeti 13.  Cumhurbaşkanı seçilen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şahsım ve mensup olduğum Irak Türkmen toplumu adına kutlarım
Hicran KAZANCI

Kazancı, “Türkiye Cumhuriyeti 13.  Cumhurbaşkanı seçilen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şahsım ve mensup olduğum Irak Türkmen toplumu adına kutlarımTürkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. Turu, Türk milletinin kararıyla noktalandı. Türkiye Cumhuriyeti 13.  Cumhurbaşkanı seçilen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şahsım ve mensup olduğum Irak Türkmen toplumu adına kutlar, 21 yıl boyunca sergilediğiniz üstün başarıların devamını yüce Allah’tan dilerim.

Sayın Cumhurbaşkanı,

Son beş yıldan beri yanlış ve öngörüsüz temeller üzerine oturtulan Irak Türkmen politikası; Telafer, Erbil, Kerkük ve Tuzhurmatu başta olmak üzere tüm Türkmeneli bölgesinde Türkmenlerin (siyaseten) azınlık konumuna düşmesinin yanı sıra Irak’ın siyasi muadelesinden de dışlanmasına yol açtı.

Sayın Cumhurbaşkanı,

Tüm Irak Türkmenleri; yeni yönetim döneminize hazırlanırken Irak’taki Türkmen siyasetinin sürekli yenilgi/kayıplara uğramasına yol açan sebep ve müsebbiplerini gözden geçirmenizi zat-ı alinizden sabırsızlıkla beklemekte ve ümit etmektedirler.

Bu vesileyle yenide Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına seçilmenizi kutlar yüce Allah’tan üstün başarılar dilerim.

📆 29 Mayıs 2023 Pazartesi 13:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR