SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Açıklama 08.45’te Geldi! Emekli ve Asgari Ücretliye Sürpriz Ara Zam

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli ve asgari ücretle çalışanlar için sürpriz ara zam açıklaması 08.45’te geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Özgür Özel güzel haberi duyurdu.

Milyonlarca kişinin merakla beklediği Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesi Geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Görüşmenin sonucunda Asgari ücretli ve emekliye ara zam kararı çıkacak mı sorusunun yanıtı da merak ediliyordu. CHP genel başkanı Özgür Özel, görüşmeye dair detayları açıkladı. Peki emekli ve asgari ücretliye ara zam var mı? Ara zam ne zaman gelecek?

Türkiye, önceki gün yapılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel görüşmesine kilitlenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun yıllar sonra CHP genel merkezini ziyaret etmesi konuşulurken bir yandan da bu görüşmede emekli ve Asgari ücretli için zam kararı çıkar mı sorusunun yanıtı da gündeme gelmişti. Görüşmenin ardından Özgür Özel, İsmail Küçükkaya’ya önemli açıklamalarda bulundu. Peki emekliye ve asgari ücretliye ara zam verilecek mi? Ara zam ne zaman gelecek?

ASGARİ ÜCRET ZAMMI VE EMEKLİ MAAŞ ZAMMI KONUŞULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP genel başkanı Özgür Özel uzun yılların ardından CHP genel merkezinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İadeyi ziyaret yapması sırasında iki Lider özellikle emekli maaş zammı ve asgari ücret zammı ile ilgili de görüştü.

Özgür Özel görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi ve asgari ücrete zam yapılması gibi konuları dile getirdi.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN SEVİNDİREN AÇIKLAMA

CHP genel başkanı Özgür Özel, Halk TV’den Gazeteci İsmail Küçükkaya’ya görüşmenin detaylarına dair açıklamalarda bulundu. İsmail Küçükkaya programında yaptığı açıklamada, Özgür Özel ile görüştüğünü ve emekli zammı ile Asgari Ücret konusunda nasıl bir sonuç aldıklarını sorduğunu dile getirdi. Özgür Özel’in kendisine Tek kelimeyle yanıt verdiğini belirten İsmail Küçükkaya, “Olumlu” olduğunu söyledi.

EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRETLİLER YENİDEN UMUTLANDI

İsmail Küçükkaya’nın bu açıklamaları sonrası Temmuz ayında yüksek zam bekleyen emekliler ve ara zam bekleyen Asgari ücretliler bir kez daha umutlandı. Artık zam için kısa bir süre kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da olumlu bir açıklama bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
16 Milyon Emekliye TAHSİS NO’ya Göre Zamlı Ödeme! Pazartesi 08.30’da Başlıyor

16 milyon emekliye tahsis numarası sonuna göre ödeme yapılacak. Zamlı ödemeler pazartesi 08.30’da başlıyor. Milyonlarca emeklinin beklediği gün geldi. Sevindirici haber Az evvel verildi. 16 milyon emekli için zamlı ödemeler başlıyor. Emekli tahsis numarası sonuna göre SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin IBAN numarasına ödemeler yatacak. Pazartesi 08.30’da başlayacak olan ödemelere ilişkin SGK’dan son dakika açıklaması geldi. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
1993-2019 SGK Girişliler Yaşadı! Erken Emeklilik Listesi Yayımlandı

SGK girişi 1993-2019 arası olanlar için yeni erken emeklilik listesi yayınlandı. Adı soyadı listede olanlar emeklilik biletini kapıyor. Ekonomik ve sosyal anlamda rahatlamak isteyen milyonlarca çalışan erken emeklilik fırsatlarını yakalamak ve bir an önce çalışma hayatını tamamlamak istiyor. EYT düzenlemesi bu konuda önemli bir fırsat sunmuş Yaklaşık 5 milyon kişi için erken emeklilik yolu açılmıştı. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Okkalı Zam! 4A 4B 4C Emeklisine 18.000 TL Ödeme Onaylandı

4A 4B 4C Emeklisi İçin Okkalı Zam Kararı Çıktı. Emekli Maaşına Ek 18.000 TL’lik Ödeme Onaylandı. 16 milyon emekliyi sevindirecek son dakika haberi geldi. Temmuz ayı maaş zammı sonrası ek ödeme zam mı da yapıldı. Tüm emekleri kapsayan ek ödemelere okkalı zam geldi. Emekliler bu kararla sevinçten havalara uçacak. 18.000 TL ek ödeme onaylandı, pazartesi […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]