SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

4 ilde orman yangını! Müdahale sürüyor

Yayınlanma:
ABONE OL

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hava sıcaklıkları mevsim normallerine üstüne çıktı. Sıcak hava beraberinde orman yangını haberlerini de getirdi.

1 Haziran’dan itibaren Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyrediyor. Birçok ilden de peş peşe orman yangını haberleri gelmeye devam ediyor. 20 saatten fazla süredir Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde süren yangın ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Ancak 4 ilde daha orman yangını çıktı.

Bugün saat 14.30 sularında Soma’nın Karacakaş Mahallesi yakınlarında bulunan ormanlık alanda yangın başladı. Rüzgarın da etkisiyle yangın kısa sürede büyürken İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait ekipler de bölgeye sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi hala devam ediyor.

Bugün başka bir yangın daha Urla’da balık Ova Mahallesi’nde bulunan makilik alanda çıktı. Bölgeye ihbar üzerine İzmir’den ekipler sevk edildi. Yangına ilk müdahale 16.30’da başlarken hala devam ettiği öğrenildi.

Yine karaburunun Kuyucak mevkiinde de saat 15 sularında orman yangını başladı. Çok sayıda ekip bölgeye sevk edilirken yangına müdahale sürüyor.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ise orman yangını çöplük alanda başlayarak makilik alana sıçradı. Rüzgarın etkisiyle yangın büyürken Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ve itfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarına devam ediyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
12 Temmuz 2024
Kudreti ve Şifası Adından Geliyor! Türkiye’de Pek Bilinmiyor Ama Her Zerresi Şifa Dolu

Türkiye’de pek yaygın olmasa da kudret narı tam bir Şifa deposu. Bu tropikal meyve salatalığa benziyor ancak her zerresi fayda sağlıyor. Kudret narı, bilimsel adıyla Momordica charantia, son yıllarda popülerliği hızla artan bir bitki. Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bu bitki, özellikle sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile dikkat çekmektedir. Geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılan kudret […]

Genel
12 Temmuz 2024
Adnan Oktar Suç Örgütünün 5 Milyar TL’ye Yakın Mal Varlığı Hazineye Geçti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Karar sonrası örgüte ait 5 milyar TL’yi bulan mal varlığı hazineye geçti. Örgüt liderliğini Adnan Oktar’ın yaptığı, Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Adnan Oktar’ın binlerce yıllık hapis cezası onandı. Bugün de Adnan Oktar örgütü ile ilgili yeni bir […]

Genel
12 Temmuz 2024
Neslim ve İnanç Güngen Çifti Adliyeye Sevk Edildi

Güzellik Merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen adliyeye sevk edildi. Kuyu 8 operasyonları kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngör beraberlerindeki 45 şüpheli ile beraber adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimler arasında bir MASAK müfettişi olduğu da ortaya […]