SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

2 Bin Euro Vatana Destek Vergisi Gelecek Mi? Son Dakika Açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Yurt dışında yaşayan Türklerden 2000 Euro vatana destek vergisi alınacağı iddiası sosyal medyada Gündem olmuştu. O iddiaya ilişkin Resmi açıklama yapıldı.

Türkiye’de sık sık konuşulan yeni Vergi paketi ile ilgili bir iddia daha gündemdeydi. İddiaya göre yurt dışında yaşayan Türklerden 2000 Euro vatana destek vergisi alınacaktı. Bu iddia sosyal medyanın gündemine otururken Resmi açıklama geldi. Peki gurbetçilerden vatana destek vergisi alınacak mı?

Son günlerde sosyal medyada dolaşan yurt dışı çıkış harcının 3 bin TL olacağı ve yurt dışında yaşayan gurbetçilerden 2 bin Euro vatana destek vergisi alınacağı iddiaları gündemde yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) bu iddialara ilişkin resmi bir açıklama yaptı.

2 BİN EURO’LUK VATANA DESTEK VERGİSİ İDDİASI YALANLANDI

DMM, sosyal medya hesaplarında paylaşılan 2 bin Euro’luk vergi iddiasının doğru olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanma aşamasında olan yeni vergi paketinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza herhangi bir başlık altında vergilendirme çalışması söz konusu değildir. Bahse konu yeni vergi paketine ilişkin piyasadaki paydaşlar tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığına sunulan öneri ve beklentiler değerlendirilmekte olup, Bakanlık tarafından son haline getirildikten sonra TBMM’ye sunulması planlanmaktadır.”

YENİ VERGİ PAKETİ

Vergi adaletinin pekiştirilmesi ve etkinliğin artırılması amacıyla hazırlanan yeni vergi paketi hakkında spekülatif açıklamaların kamuoyunda tedirginlik ve güvensizlik yaratmayı amaçladığı vurgulandı. DMM, resmi kurum ve yetkililerin dışındaki spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]