SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Müjde Sabah 09.30’da Geldi! SSK, BAĞ-KUR, 4C’li Emeklilere 15.000 – 18.000 TL Arası Ek Para

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli maaşı alan 16 milyona sabah 09.30’da müjde verildi. Maaşa EK 15.000 TL ile 18.000 TL arası para yatacak.

Emeklilere Haziran ayının son günlerinde çifte gelir imkanı devam ediyor. Bir yandan SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin maaş ödemeleri sürerken bir yandan da bankalar promosyon fırsatları ile emekliyi rahatlatıyor. SSK bağ-kur 4c’li emekli için saat 09.30’da yeni açıklama yapıldı. Emekli maaşlarına ek 15.000 TL ile 18.000 TL arasında ödeme yatacak. Tüm emekliler bu ödemeden yararlanabilecek. Emekliye ciddi bir ek gelir sağlayan promosyon fırsatları ile ilgili son başvuru tarihi uyarısı da yapıldı. 30 Haziran’a kadar başvuru şartı ile emekliler ek ikramiye gibi ödeme almaya hak kazanacak.

SSK BAĞ-KUR ve 4c’li emekli için bankalar tarafından sunulan promosyon limitleri arttırıldı. Emekli maaşı alanlar artık 18.000 TL’ye kadar promosyon desteğinden yararlanabiliyor. Hem kamu bankaları hem de özel bankalar emekliler için kesenin ağzını resmen açtı. Promosyon fırsatlarını değerlendirmek isteyen emekliler, en geç 30 Haziran’a kadar başvuru işlemlerini yaparak nakit para alabiliyor. Emekliye ek para fırsatları ile ilgili yeni haber geldi. Bankalarda ödenecek miktar 15.000 TL ile 18.000 TL arasında yükseldi. Peki emekli promosyon şartları neler? Hangi banka ne kadar promosyon alıyor?

EMEKLİ MAAŞ ZAMLARI PROMOSYONLARI ETKİLEYECEK Mİ?

Milyonlarca emekli gözünü Temmuz ayında yapılacak maaş zammına çevirirken aynı zamanda bazı soruların yanıtını da araştırıyor. Temmuzda SSK BAĞ-KUR memur emeklisi maaşlarına artış yapılacak. Peki bu zamlar emekli promosyon ücretlerini etkileyecek mi? SGK uzmanlarına göre temmuzda emekli maaşlarına gelecek zamlarla birlikte promosyon fırsatları da güncellenecek. Birçok bankanın emekli maaş promosyonu ödemelerini 20.000 TL üstüne çıkarması bekleniyor. Yine emekli maaşlarının artması emeklilerin promosyonda bir üst dilime geçmesi anlamına da geliyor. Bu sayede güncelleme yapılmasa bile emekliler daha yüksek promosyon alacak.

EN YÜKSEK PROMOSYON HANGİ BANKADA?

Haziran ayı itibarıyla kamu bankalarında promosyon miktarı maaş aralığına göre 8000 TL ile 12.000 TL arasında değişiyor. Kamu bankaları dul ve yetim aylığı alanlara ise 5.000 TL’lik promosyon desteği sağlıyor. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank’ın bu promosyonu 3 yıllık maaş sözleşmesi karşılığında veriliyor ve ek koşul aranmıyor.

Özel bankalar arasında ise en yüksek promosyonu ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Albaraka Türk ve Akbank veriyor. Bu bankalarda ek koşulsuz promosyon miktarı maaş aralığına göre 12.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiyor. Ancak bazı bankalar ek koşullarla birlikte 3000 TL de ek ikramiye ödemesi veriyor. Yani toplam promosyonu 18.000 TL’ye kadar çıkarmak mümkün. Promosyon başvurusu yapmak isteyen emeklilerin mutlaka başvuru yapacakları bankanın resmi internet sitesinden güncel promosyon miktarlarını kontrol etmelerinde yarar var.

PROMOSYON BAŞVURUSUNDA 30 HAZİRAN UYARISI

Emekli maaş promosyonu başvurusu yapmak isteyenler için uyarıda geldi. 30 Haziran’da, Haziran ayı promosyon başvuruları sona erecek. O sebeple Seçtiğiniz bankanın şubelerinden, mobil bankacılık hizmetlerinden ya da internet bankacılığı aracılığıyla promosyon başvurusunu tamamlamanızda yarar var.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]

Ekonomi
22 Temmuz 2024
1 Eylül’de SİL BAŞTAN değişiyor! Asgari ücrete ara zam müjdesini açıkladı

Asgari ücretliye ara zam müjdesi son dakika açıklandı. 1 Eylül’de asgari ücret Sil Baştan değişiyor. Peki zamlı Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete 2024 ara zam olacak mı tartışmaları hız kesmeden devam ediyor. Milyonlarca çalışan yaşadıkları geçim sıkıntısını dile getirerek asgari ücret zammı istiyor. Temmuz ayında ara zam bekleniyordu ancak hükümet kararından geri adım […]