SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye 4 Temmuz Son Dakika Müjde! Kök Maaş Zam Oranı Yüzde 35’e Yükseldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye müjde son dakika. Emekli kök maaş zammı oranı %35’e yükseldi. SSK ve bağ-kur emeklisine 10 puan refah Payı ekleniyor.

TÜİK 6 aylık enflasyon oranlarını açıkladı, emekli maaş zammı belli oldu. Emekliye kök maaş zammı olarak %24.73 oran çıkarken refah Payı olup olmayacağı merak ediliyordu. Son dakika açıklaması milyonlarca emekli için geldi. Emekli kök maaş zammı oranı değişiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ilk sinyali verdi. Peki Emekliye ne kadar refah Payı zammı verilecek? Emekli maaş zammı oranı yüzde kaç olacak?

Emekli maaşları için uzun süreden beri beklenen zam oranı 3 Temmuz itibariyle kesinleşti. Türkiye İstatistik Kurumunun Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte SSK ve bağ-kur emeklisi %24.73 kök maaş zammı aldı. Ancak emekliler için bu zam oranı yeterli değil. Milyonlarca emekli refah Payı artışı da bekliyor. Peki emekliye refah Payı zammı verilecek mi? Emekli refah payiz zammı yüzde kaç olacak?

ÇALIŞMA BAKANINDAN REFAH PAYI AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan dün yapılan emekli zammı açıklaması sonrasında sosyal medya hesabından bazı paylaşımlarda bulundu. Emekliye refah sinyali veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık Han’ın bu açıklaması milyonlarca kişiyi de heyecanlandırdı. Az önce de emekliler için 4 Temmuz son dakika emekli maaşı zammı açıklaması geldi.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ORANI %35’E ÇIKIYOR

Emekliye ekstra zam için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Mehmet Şimşek arasında bir görüşme olduğu öğrenildi. Yapılan anlaşmada emekliye ilave zam verilmesi konusunda mutabakata varıldığı ve kök maaş zammının artırılacağı öğrenildi.

4 Temmuz emekli maaş zammı son dakika haberine göre emekliye %24.72 verilen kök maaş zammı 10 puan refah Payı ile arttırılacak. Böylelikle emekli Temmuz 2024 kök maaş zammı %35’e yükselmiş olacak. Ancak memur ve memur emeklisi için refah Payı artışı düşünülmüyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI VE REFAH PAYI ZAMMI DUYURULACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bugünlerde programı son derece yoğun nokta hastanede yapılacak olan görüşmelerin ardından Milli takım maçı için 6 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan Önümüzdeki hafta emekli kök maaş zammı ve emekli refah Payı zammı için açıklama yapacak. Ayrıca en düşük emekli maaşı ile ilgili de yeni kararı Önümüzdeki hafta duyurması bekleniyor. Böylece emekliler 17 Temmuz’da Maaş almaya başlamadan önce yeni zamlı Maaşlar kesinlikle kazanacak.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
13 Temmuz 2024
SSK – Bağkur – Emekli Sandığı Emeklisine 19.45’te MÜTHİŞ Haber! Zamlı Emekli Maaşı Ödeme Günleri İlan Edildi

Milyonlarca emekliye 19.45’te MÜTHİŞ Haber duyuruldu. Zamlı emekli maaşı ödeme günleri belli oldu. İşte tahsis numarasına göre ödeme takvimi… Temmuz ayında emekli maaş zammı yüzde 24,73 oldu. Hala en düşük emekli maaşı zammı tartışmaları devam etse de artık emekli maaşı ödeme tarihleri yaklaştı. SSK – Bağkur – Emekli Sandığı emeklileri zamlı maaşlarını alacakları günleri iple […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Emekli KÖK MAAŞ Zam Hesabı Değişti! Yeni Zamlı Maaş Listesi Kuruşu Kuruşuna Yeniden Açıklandı

Emekli maaş zammı hesabı değişti. Yeni kök maaş zamlı maaş listesi kuruşu kuruşuna yeniden hesaplandı. İşte zamlı emekli maaşları ile ilgili son gelişmeler… Emekliler, Türkiye’de enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle en çok zorlanan kesim emekliler oluyor. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş resmen açlık sınırının yarısı kadar olan en düşük emekli maaşı ile geçinmeye ve hayatını […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Yüzde 49 Zam Sürprizi! Asgari ücrete EK ZAM Bekleyen Milyonlara Müjde Var

Son dakika haberi geldi. Asgari ücrete ara zam için harekete geçildi. Ek zam bekleyen milyonlarca kişiye sürpriz haber var. Emekli memur Asgari ücretli Milyonlarca kişi temmuz ayını bekliyordu. Yüksek zam umudu beklentileri suya düşerken aynı zamanda asgari ücrete zam yapılmayacağı da açıklandı. Hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hem de Hazine ve Maliye Bakanlığı peş […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Ayçiçek Yağı, 8 Kg Toz Deterjan, Sucuk, Peynir Yarı Fiyatına! A101 13 Temmuz 2024 Aktüel Ürünler Listesi

A101 13 Temmuz 2024 aktüel ürünler kataloğu yayımlandı. İndirimler bugün başladı. Yeni A101 indirim listesinde yok yok. 13 Temmuz 2024 A101 haftanın yıldızları kataloğu başladı. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde A101 marketlerde yüzlerce çeşit ürün indirimli fiyatları ile satışa çıktı. A101’de Bugün çok sayıda ürün indirimde ancak öne çıkanlar var. Ayçiçek yağı, toz deterjan, çamaşır suyu, […]