MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Spor » Kartalspor, kan kaybetmeye devam ediyor!
Kartalspor, kan kaybetmeye devam ediyor!


   Kartalspor’un mevcut durumuna Fethi Satıcı yorumu;

  “Bank Asya 1.Ligin güçlü ekibi Kartalspor, gün geçtikçe gücünü kaybetmeye başladığı görülüyor. Ligin ilk yarısının sona ermesine 3-4 maç kalmasına rağmen henüz 11 puanı bulunan Kartalspor’da çanlar acı acı çalmaya başladı.

Geçen hafta kendi saha ve taraftarı önünde Çaykur Rizespor’a 0-1 mağlup olan ve birde kazanılan penaltıyı değerlendiremeyen Kartalspor, ligin 13’cü haftasında karşılaştığı Akhisar Belediyespor’a 1-0 mağlup oldu ve puan sıralamasında bir basamak daha alta düşerek sıralamadaki yeri 13’cü oldu. Pazar günü kendi saha ve taraftarı öncesinde karşılaşacağı Ege ekibi Altay’ın karşısına moralsiz çıkacak olan Kartalspor, kim ne derse desin süratle KAN kaybediyor, kaybeteceğede benziyor.

HASTALIK TESPİT EDİLEMEDİ

   Ekonomik sıkıntıları atlattığı bilinen, ne var ki kendisinden beklenen PATLAMAYI bir türlü gerçekleştiremeyen Kartalspor’un yakalandığı hastalık nedense tespit edilemedi, TEŞHİS de edilemedi. Neden?

Ligin ilk yarısı tamamlanmak üzere olmasına rağmen haftalardır GOL bile atamayan, GALİP’te gelemeyen Kartalspor maalesef DÜŞME potasına girmiş bulunuyor. Tarihinde ilk defa sahasında sürekli MAÇ kazanamayan, sürekli olarak BİR GOL bile atamayan Kartalspor’un yakasına yapışan hastalığı tespit ve teşhis etmekte tabii ki yönetimin görevi. Sporda dost, arkadaş, ahbap ve ÇAVUŞ ilişkilerine yer yoktur. Yer olunca da bu ACI fakat gerçek tablo da karşımıza çıkar ve çıktı’da.

GOLDE YENİYOR, MAĞLUP TA OLUNUYOR

  Dış sahada MAÇ kaybetmeyen, GOL’de yemeyen Kartalspor bu özelliğini de kaybetti. Kartalspor Teknik Direktörü Ergün Penbe,” Gol atamıyoruz, golde yemiyoruz. Yenemiyoruz, yenilmiyoruz” şeklindeki açıklamaları sporseverlerin belleğinde tabii ki yer etti. Ergün hocanın söylediklerinin tersi olmaya başladı. Golde yeniyor, MAĞLUP’ta olunuyor. Demek ki; Kartalspor’da süratli bir düşüş başladı. Görünen KÖY kılavuz istemez gerçeği ortada. Kartalspor ‘un son ÜÇ maçını masaya yatıralım ve mercek altına alalım. Temsilcimiz bu hafta kendi sahasında İzmir ekibi Altay’ile karşılaşacak ve daha sonra adeta BELA ve güçlü bir ekip olan Boluspor’la deplasmanda karşılaşacak. Bolu Beyinden Puan veya puanlar almak işte öyle kolay değil. Bolu maçından sonra Kartalspor kendi sahasında Mersin İdmanyurdu  ile karşılaştıktan sonra Ligin yaralı aslanı Giresunspor, ile deplasmanda karşılaşacak. Gel de bu maçlardan PUAN çıkar.

RAHATSIZLIK NEDİR?

  Bana göre, Kartalspor ‘a musallat olan rahatsızlık ve ya hastalık şu; eski ve yeni futbolcular arasında gerekli ortam, kardeşlik ve dayanışma TAM olarak sağlanamadı. Kartalspor’lu bazı taraftarlarda bu tespitime katılıyorlar. Kartalspor’un başarılı ve çalışkan Teknik Direktörü Ergün Penbe, maç sonu açıklamalarında bir kaç sefer futbolcuların bu durumlarının ara başlıklar arasında anlattı. Penbe’ futbolcu şansını kendi yaratır, yaratmalıdır’ şeklinde ki açıklamaların ses kayıtları elimizde. Penbe,  eskiler ve yeniler arasındaki kaynaşmazlığı biliyor. Ne var ki bir türlü açıklayamıyor, maç sonu yorumlarında bunun işaretlerini bolca veriyor. Bizim gibi tecrübeli gazeteciler Penbe’nin araya sıkıştırdığı rahatsızlığı tabii ki anlıyor. Ne var ki şimdiye kadar anlamazlıktan geldik ve belki KÖTÜ gidişat düzelir diye bekledik. Bana göre Kartalspor’un şu anda ki istikrarsızlığı, rahatsızlığı ve başarısızlığın TEK sorumlusu bazı Kartalspor’lu futbolculardır. Bu konuyu Kartal’da bilmeyen de yoktur.

PENALTIYI GOLE ÇEVİREMİYORLAR

Yani ‘Kadir Özcan’cılar ve Ergün Penbe’ciler’ diye adlandırılan Gruplar 61 senelik köklü bir tarihe mensup Kartalspor’un geleceği ile,  elde edeceği başarılar ile oynandığı bir gerçek diye düşünüyorum. Çünkü TAKIM gerçek oyununu oynamıyor, gerçek gücünü de ortaya koymuyor. Bunu Kartalspor yönetimi ve teknik heyette biliyor. Defalarca penaltı kaçıran, haftalardır kendi sahasında galip gelemeyen ve Gol bile atamayan Kartalspor ‘da sorumluluk üstlenen her kez şapkalarını önlerine koysunlar ve son adımlarını da atsınlar. Çünkü Kartalspor’un üstünde dolaşan Karabulut kümeleri çoğalmaya başladı.

HANİ GOL KRALI İDİ?

  Büyük umutlarla ve de beklentilerle Transfer edildiği ve edildikleri belirtelen Debola, Erhan Şentürk, Oğuz Debekay ve diğerleri maalesef kendilerinden beklenilen performansı ve başarıları Tam olarak gösteremediler. Özellikle ABD’ de 2.Ligin GOL Kralı olarak lANSE edilen Kartalspor’un siyahi  futbolcusu GOL atma siftahı bile yapmadı yanlış hatırlamıyorsam.

DÖRT maçta üst üste DÖRT penaltı atamayan futbolcularda maalesef Kartalspor’un bünyesinde. Penaltıcısı bulunmayan, penaltıyı kaleciye teslim eden ve ya auta atan futbolcu ve futbolcular Kartalspor’u nasıl uçuracaklar?

Bir marka konumunda olan Kartalspor, düşme potasına getirildi ve hala yönetim yerinde sayıyor. Yönetimi sıkıntıya düşürmeyelim düşüncesi ile hafif uyarılarda bulunduk, ÖZ eleştiriler yaptık. Ne var ki Kartalspor’un bazı genç ve acemi yöneticileri bizi Taraftarları TAHRİK etmekle suçladı.

Unuttukları bir gerçek vardı. Biz doğuştan Kartalspor’lu onlar ise sonradan Kartalspor’lu olanlardı.

Kartalspor’un içine düştüğü, düşürüldüğü badireden acısını kalbimizde hisseden bizlerdik. Onların çoğu daha doğmadan biz Kartalspor’da yöneticilik yaptık. Sistem böyle DAĞDAN gelen BAĞDAKİNİ kovar. Tehlikenin sinyalleri Kartalspor’un SEZON açılışında hazırlık maçı yaptığı Pendikspor karşısında bocaladığını hala 2.Lig takımına yenilmek üzere olduğu bir anda maçın yarıda kaldığını herkes biliyor. Yani Pendikspor maçında Kartalspor’un bir önceki gücünün kaybolduğu görülmüş ve Kartalspor taraftarları arasında da karamsarlık ve eleştiriler başlamıştı.

 ÇARE NEDİR?

   Bana göre ÇARE Kartalspor’un Altay maçını beklemek ve buradan çıkacak olumlu sonucu göre yola devam. Olumsuz sonucu göre derhal KAN değişikliğine giderek Kartalspor’ın Teknik Direktörlüğüne Kadir Özcan, hocanın getirilmesi ve onun yönetime sunacağı REÇETE ile devre arasında 2-3 ve ya 4 golcü futbolcunun Transfer edilerek Kartalspor’u DÜŞME hattından süratle uzaklaştırılmasıdır.

Bundan Başka Kartalspor’un TEDAVİ şekli yoktur.  Şu konuyu da kayda geçirmek istedim. Hiç gerek yokken Kartalspor’u Akhisar Belediyespor maçına çok az bir zaman kala Galatasaray’la hazırlık maçı yapan takımın yorgun düşmesine neden olan karşılaşmaya acaba ihtiyaç varmıydı? Buda tartışmaya açık bir konudur. Son olarak Kartalspor –Altay maçı beklenmeli ve buradan elde edilecek olumlu ve ya olumsuz sonuca göre Kartalspor masaya yatırılmalı ve MERCEK altına alınmalıdır.

Kartalspor’un vefakâr taraftarlarından başka da DOSTU yoktur. Bu da böyle biline. Kartalspor’da başarısızlığın suçlusu aranıyorsa bu suçluları Kartalspor yönetimi bulsun”

Fethi Satıcı

📆 21 Kasım 2010 Pazar 23:41   ·   💬 5 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR