MENÜ ☰
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Yazarlar » MHP’de kucaklaşma
M. Nazım Telli
MHP’de kucaklaşma


Taban ile kucaklaşmağa çalışan MHP, bu kucaklaşmayı bir türlü başaramıyor. Sebep dün ile bugün arasında irtibat yok. 

Kartal MHP ile ilgili bir kaç yazı yazdım. Bunlardan biri; eski ilçe başkanlarından Erdoğan Hançerlioğlu ile ilgili. Kimdi Erdoğan Hançerlioğlu? Kartal MHP eski ilçe başkanlarından biri. Bir dediysem sıradan biri değil. Her şeyden önce Erdoğan Hancerlioğlu, bir MHP’li

Erdoğan Hancerlioğlu eski bir ilçe başkanı. Erdoğan Hançerlioğlu, Kartal’lı. Bu kadar mı Hayır.

Erdoğan Hancerlioğlu gazeteci. Benin ilgilenmemin, konuyu ikide bir gündeme getirmemim sebebi de bu. Neden ilk defa bir gazeteyle orada tanıştım. Matbaayı, gazete hazırlanmasını o Hürses’de gördüm. Bir iki şiir ve yazım da Erdoğan Hançerlioğlu tarafından Hürses gazetesinde yayınlandı. Kartal MHP eski ilçe Başkanlarından biri olan Erdoğan Hançerlioğlu, Kartal’da gazete çıkarır, Kartal’da otururdu.

Peki, tüm bunlardan bize ne? Sözüm ahde vefa ile ilgili. Hepimizin kıyıda köşede unuttuğu bir arkadaşı vardır. Olmalı mı? Olmamalı. Ramazan Bayramı sebebiyle Kartal MHP İlçe Başkanlığı bir dizi ziyaret yapmış. Kartal MHP İlçe Başkanı H.Metin Özüpek ve yönetimini bu ziyaretler sebebiyle kutluyor ve tebrik ediyorum.

MHP’liler, Eski İlçe Başkanları Nihat Uygun’un kabrini ve ailesini ziyaret etmişler.

Güney doğuda şehit edilen Üsteğmen Gökhan Yavuz ve Er Oktay Karakelle’nin kabirlerini ve ailelerini ziyaret etmişler. Çocuk yuvası ve huzur evi de ziyaret ettikleri yerler arasında.

Peki ya Erdoğan Hancerlioğlu? 1979’da teröre kurban giden Kartal MHP ilçe Başkanı Erdoğan Hançerlioğlu, O neden ziyaret edilenler arasında değil? Hançerlioğlu MHP’li değil mi? Hançerlioğlu’nun mezarı Kartal’da değimli?

1979’un 19 Şubatında kahpe bir kurşun ile hayatını kaybeden Kartal MHP eski İlçe Başkanı merhum Erdoğan Hançerlioğlu’nun kabri Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi’nin yanındaki mezarlıkta. Ve biz biliyoruz ki Hançerlioğlu’da bir MHP’li. Kurban bayramı sebebiyle yapılan ziyaretler arasında Hancerlioğlu yoksa sebep unutmak veya ihmal değil. MHP’nin hafızasının olmaması. Ellerinde bilgi ve belge, önlerinde yıllık, aylık ve hatta günlük bir iş planının bulunmaması.

Üstelik unutulan yalnız Erdoğan Hancçerlioğlu değil, MHP eski İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Erdinç’te unutulanlar arasındadır. İstanbul’u, Kartal’ı kuran ve teşkilatlandıran, İstanbul milletvekili adayı ve il başkanlığı yapan MHP’nin Kartal’daki efsane ismi Mehmet Ali Erdinç, o nerede? Ömrünü MHP’ye adamış Erdinç’in Pendik’teki kabri niye ziyaret edilmedi?

MHP Genel Başkanı Bahçelinin eski arkadaşlarını kucaklamağa çalıştığı bu günlerde MHP eski arkadaşlarını kucaklamak, onları yeniden toparlamak istiyorsa hafıza kaybını derhal gidermelidir. Ebediyete göç etmiş Mehmet Ali Erdinç ve Erdoğan Hançerlioğlu gibi değerlere sahip çıkmak; aramızda yaşayan değerleri bulup çıkarmanın en kolay yoludur. Vefa da bunu gerektirir.

Aksi halde MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin çabası boşunadır. Kucaklaşmak bir iki kişiyle kucaklaşmak değil. 70 milyonla kucaklaşmaktır. MHP’ye oy ve gönül vermiş eski dostlar kapının kilidi yer ise MHP ilçe başkanlıklarıdır.

Mustafa Telli

📆 28 Kasım 2010 Pazar 20:44   ·   💬 10 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“MHP’de kucaklaşma” için 10 cevap

 1. Timuçin dedi ki:

  Üstadım yazınızı okudukdan sonra Rahmetli ilçe başkaınımız Erdoğan Hançerlioğlu ve yakın zamanda kaybettiğimiz MEhmet Ali amcamıza buradan Allah’tan rahmet diliyorum.Bütün ülkücü şehitlerimizin mekanı cennet olsun.VAtan sevdası için ölümü göze alan ülkücülerimizi,eğer kabirlerini bile ziyaret edemiyorsak bu bizim ayıbımızdır diye düşünüyorum.Kimsenin sokağa çıkmaya cesaret edemediği o günlerde böylesine büyük görevleri kendilerine şeref edinmiş bu insanları unutmak,unutturmaya çalışmak kimsenin başarabileceği bir şey değildir.Umarım ilçe teşkilatlarımız bu unutkanlıklarını diyelim telafi etme yoluna giderler.MHP de birleşme,tabanda kuçaklaşma ancak değerlerimize sahip çıkarak olacaktır.Allah Türk Milletini vatanından ,bayrağından ,dininden ayırmasın.

 2. ibrahim dedi ki:

  ahde vefa her zaman çok önemlidir. geçmişini tanımayan geleceğe yön veremez. ancak sayın M Telli’nin yazısını biraz ağır buldum. bu çalışma çok iyi bir başlangıçtır. İnşallah yeni yönetim en kısa sürede bu ziyaretleri yapacaktır. çünkü gördüğümüz kadarıyla iyi bir başlangıç yaptılar. İyi çalışmalar

 3. METİN ÖZÜPEK dedi ki:

  SAYIN MUSTAFA BEY HABERCİYİM DİYE YAZIYOSUNUZ RAHMETLİ HANÇERLİOĞLUNUN ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE MEAZRI BAŞINDA NE HİKMETSE SİZE RASTLIYAMIYORUM… BUDA HABERCİLİK ANLAYIŞINIZ SANIRIM BİZ RAMAZAN BAYRAMINDA İLÇE BAŞKANI DEĞİLDİK LÜTFEN DÜZGÜN ARAŞTIRIN VE YAZMAK İÇİN YAZMAYIN….RAMAZAN BAYRAMI DEMİŞSİNİZ? ..BİRŞEY YAZILIRKEN ARAŞTIRILIR TEYİT EDİLİR SONRA YAZILIR..PENDİK TE HANÇERLİOĞLUNUN ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE YAPILAN PROGRAMDA BENDE VARDIM İLÇE BAŞKAIDA DEĞİLDİM AMA HABERİNİZE GELDİĞİMİ BİLE YAZMAMIŞTINIZ?….NE OLDU METİN ÖZÜPEK İLÇE BAŞKANI OLUNCAMI HANÇERLİOĞLU AKLINIZA GELDİ…OLABİLİR AMA UNUTMAYIN Kİ BU HASSASİYETLERİMİZ BİZİM UNUTMAADIĞIMIZ HASSASİYETLERİMİZDİR…VE HERKEZİNDE BİR KIRMIZI ÇİZGİSİ VAR LÜTFEN ?…UNUTMAK TÜKENMEKTİR

 4. METİN ÖZÜPEK dedi ki:

  MHP’nin hafızasının olmaması. Ellerinde bilgi ve belge, önlerinde yıllık, aylık ve hatta günlük bir iş planının bulunmaması.

  BU NOKTAYIDA KINIYORUM….NE DEMEK MHP NİN HAFIZASI YOK? NERDEN BİLİYOSUNUZ? SİZZİN HAFIZANIZ OLDUĞU İÇİN Mİ RAMAZANLA BAŞLAYIP KURBANLA BİTİRMİŞSİNİZ YAZIYI?

 5. Fatih Özcan dedi ki:

  Mustafa bey iğnelemelerinize dikkat edin.Araştırın vede yazın.Şayet o kadar gündemde sorunlarımız varken uğraşacağınız kişiler biz olmayalım.Selam ve Dua ile;

 6. ÖMER BAĞDAŞ dedi ki:

  Sayın TELLİ yukarıdaki yazınızı dikkatle okudum.Fakat ahde vefa ve ülkücü tabanla kucaklaşma adına sayın başkanımız Metin ÖZÜPEK’in lise yıllarımızdan bu yana birçoğumuzdan fazla çalıştığına şahid olan bir Kartal M.H.P.li olarak, iyiniyetli gibi başlık atarak sonrasında sarf ettiğiniz sözleri sayın başkanımızın haketmediğini düşünüyorum.M.H.P.nin çıkışı Kartal’da ve Türkiye’engellenemez.

 7. CEMAL YILDIZ dedi ki:

  MUSTAFA BEY HABERCİLİK ANLAYIŞINIZ ÇOK YANLIŞ EĞER BİR HABER YAPMAK İSTİYORSANIZ BUNUN DOĞRU OLDUĞUNA EMİN OLUN… SAYIN BAŞKANIMIZINDA DEDİĞİ GİBİ HASSASİYETLERİMİZ BİZİM UNUTMAADIĞIMIZ HASSASİYETLERİMİZDİR…DİKKAT ETMEK GEREKİR…

 8. melih kelle dedi ki:

  telli kardeşim. öncelikle hassasiyitinden dolayı kutluyayım.överken sövmeyi çok iyi beceriyorsun.kartal da yeni göreve gelmiş bir teşkilatı bir çırpıda karalayıp atmışsın. hemde hafıza kaybı gibi sana hiç yakışmıyacak hakaret içeren sözlerle. şunu bilki bu camia n unutur n unutturur. sana tavsiyem seni aşan ve bilgin olmayan konularda ahkam kesme. yeni göreve gelen kardeşlerimizinde şevkini azmini kırma. sayın ilçe başkanım ve değerli yönetim kurulu üyelerimiz başarılı azimli çalışmalarınızı yakından izliyoruz. allah yar ve yardımcınız olsun.

 9. Hüseyin GÜNDEŞ dedi ki:

  Metin Başkanım böyle yazılar eleştiriler olacaktır. Daha görevinizin ilk başlarındasınız… Nasip olursa yarın veya yarındanda yakın bir gün Erdoğan Hançerlioğlunu ve Mehmet Ali Erdinç’ide ziyaret eder. gerekirse mevlüdi şerif okuturuz.
  ALLAH YAR ve YARDIMCIMIZ OLSUN.

 10. Mustafa Telli dedi ki:

  Gazetecinin işi; gördüğü yanlışı, hata ve eksikliği yazmaktır. Mesela: Her gün benzine zam yapılıyor. Hükümet bizden diye zammı görmeyecek miyiz? Bakan yeni göreve geldi diye zammı yok mu farz edeceğiz? Benzin istasyonu bizimse “oh iyi oldu karımız artıyor mu” diyeceğiz? Ya da “Nasılsa benim arabam yok, bana ne mi” diyeceğiz? Hayır. Kendimizi vatandaş yerine koyup, “yeter” diyeceğiz. Çünkü gazetecinin görevi: mağdur olan kişi veya toplumu savunmaktır.
  Yazımla ilgili eleştirilere gelince: “Yazarın tüm yazıları için” i tıklayıp: 4.12.2009 tarihili Kartal Belediye Başkanlığı’na hitaben yazdığım, yazı olan “Erdoğan Bey, niye yok?” başlıklı yazımı okumanızı rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

BLOG

M. Nazım Telli
12 Kasım 2019 Salı
Ahmet Berhan Yılmaz
11 Kasım 2019 Pazartesi
Ümit CANBOLAT
12 Ekim 2019 Cumartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Sivasspor 11 6 3 2 20 11 +9 21 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Fenerbahçe 11 6 2 3 21 12 +9 20 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Trabzonspor 11 5 4 2 20 13 +7 19 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Alanyaspor 11 5 4 2 19 12 +7 19 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Başakşehir 11 5 4 2 18 13 +5 19
6 Galatasaray 11 5 4 2 13 9 +4 19
7 Yeni Malatyaspor 11 5 3 3 25 13 +12 18
8 Beşiktaş 11 5 3 3 14 13 +1 18
9 Gaziantep 11 4 3 4 16 21 -5 15
10 Çaykur Rizespor 11 4 2 5 11 18 -7 14
11 Göztepe 11 3 4 4 10 12 -2 13
12 Konyaspor 11 3 4 4 12 16 -4 13
13 Kasımpaşa 11 3 3 5 16 18 -2 12
14 Denizlispor 11 3 2 6 9 13 -4 11
15 Antalyaspor 11 3 2 6 11 20 -9 11
16 Gençlerbirliği 11 2 4 5 15 16 -1 10 2020-21 1.Lig
17 MKE Ankaragücü 11 2 3 6 8 17 -9 9
18 Kayserispor 11 1 4 6 10 21 -11 7

BAĞLANTILAR