MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Erzurum Tanıtım Günlerinde siyasi gerilim damga vurdu

Erzurum Tanıtım Günlerinde siyasi gerilim damga vurduİstanbul Maltepe sahilde yapılan Erzurum Tanıtım Günleri’nin açılış töreninde Ahmet Davutoğlu gerilimi yaşandı.

Açılış törenine Erkon’un daveti üzerine katılmak isteyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun törene gelmesinin engellendiği iddia edildi. 

Açılış töreni öncesinde alana gelen Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı ve teşkilat mensupları, Genel Başkan Davutoğlu’nun açılışa katılmasının engellendiği iddiasıyla tepki gösterdiler. 


Partililer Erzurum Valisi Okay Memiş ve bazı AK Partili belediye başkanlarının “Davutoğlu katılacaksa biz törene katılmıyoruz” diyerek organizasyon komitesine “rest” çektiğini, ERKON yöneticilerinin de Ahmet Davutoğlu’nun törene katılmasını istemediklerini kendilerine bildirdiklerini öne sürdüler.

ERKON yöneticileri ile partililer arasında tartışmalar yaşandı. Bazı partililerin “Erzurumlulara yakışmadı” tepkisine ERKON yöneticilerinin “Erzurum ile ilgisi yok. Valilik ve belediyenin yaptığı Erzurum’a genellenemez” karşılığını verdiler. 
Partililerin daha sonra araçlarına binip alandan uzaklaşmasının hemen ardından açılış törenine gerçekleşti.

📆 09 Ekim 2022 Pazar 23:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR