MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Yazarlar » Kartal MHP’ye acilen kan değişimi gerekli…
Kenan GÜLERCİ
Kartal MHP’ye acilen kan değişimi gerekli…


MHP Kartal’da inişte…

Sayın Cemal Demiray başkan bu yazım hoşunuza gitmeyecek fakat yazmak zorundayım. Zira durum hiç iyiye gitmiyor.

MHP gibi köklü bir partinin Kartal teşkilatı olarak icraatlarınız tam bir fiyasko. Ülkü Ocaklarının faaliyetleri bile İlçe Başkanlığından daha etkili ve daha fazla.

Genel Başkan Yardımcısının katıldığı toplantı bu kadar mı acemice bu kadar mı bilgisizce olur dedirttiniz yani.

Katılım oranı olarak bu kadar az olan bir MHP toplantısı ben hiç görmedim. Güya 800 kişilik katılım ve en fazla % 3 fire beklenen toplantıya yaklaşık 140- 150 kişi gelebilmiş, bu sayının 85- 90 kişilik kısmı Ülkü Ocaklardan gelen genç katılımcılar.

Toplantı saati gelmiş sunum hazır değil, slayt gösterimi yapılamıyor, salon boş Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ve İl Başkanlığından gelenler şokta. Onlar memnun değil MHP toplantısı böyle mi olmalı.

Tam bir fiyasko!..

Olabilir bilgisayar arıza verebilir tedbirini alacaksın, insanlar gelmemiş olabilir neden gelmemiş ona bakacaksın kendi kendini sorgulayacaksın. Eğer benim tarzım böyle ne yapayım deniliyorsa, kusura bakmayın sayın başkan o halde siyaset yapmamalısınız. Siyaset topluma hizmet demektir, insanları etkileme sanatını icra etmektir. Ama siz küsen kırılan gitsin benim anlayışım bu derseniz, o makam sonsuza kadar size ait olmayacak bunu hatırlatmakta fayda var sanrım. İnsanlar kırgın, küskün neden bu duruma gelindi acaba. Bunu ciddi sorgulamak gerekir.

Ben geçen sayıda köşe yazımda iki satır eleştiride bulundum, hemen bana “Sen bizi yıpratmaya mı çalışıyorsun” diye sitemde bulundunuz. “ kırgın insan kırgınlığını sizinle paylaşıyorsa o onun karakterine bağlı bir durumdur”  diye birde kırgın insanların arkasından değerlendirme yapıyorsunuz. Neden ben bu teşkilatı gerektiği gibi yönetemiyorum diyemiyorsunuz. Neden daha fazla başarısızlığa sürüklemeden istifa etmeyi düşünmüyorsunuz veya bir bilene sormazsınız.

📆 12 Ağustos 2010 Perşembe 11:25   ·   💬 22 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR