SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

ATM’lerde Yeni Dönem Bayram Sonrası Başlıyor! Para Çekecek Herkesi İlgilendiriyor

Yayınlanma:
ABONE OL

Banka ATM’lerinde yeni dönem bayram sonrası başlıyor. Para çekecek herkesi ilgilendiren son dakika gelişmesi duyuruldu.

Kurban Bayramı boyunca vatandaşlar yoğun bir şekilde kurbanlık alışverişi yaptı. Bankalar bayram nedeniyle son mesaisini cuma günü yapmış ve perşembe gününe kadar kapalı kalacakları duyurulmuştu.

Son 2 yıldır yüksek enflasyonla mücadele eden Türkiye’de bu yıl kurbanlık fiyatları da adeta rekor kırdı. En düşük büyük baş Kurbanlık fiyatı 15.000 TL seviyesine çıkarken ödeme yapmak isteyen vatandaşlar para çekim limitleri ile ilgili sorun yaşadı.

Çünkü birçok bankanın ATM’sinde para çekim limiti 10.000 TL ile sınırlandı. En az 15.000 TL olan Kurbanlık fiyatlarını ödemek için para çekmek isteyen vatandaşlar ise sınırlama ile karşı karşıya kaldı.

Bazı bankalar ise belirlenen nakit çekim limitinin üstünde para çekmeye çalışan vatandaşlardan yüksek komisyon talep etti. Birçok banka ATM’si ise Bayram tatili nedeniyle nakit para talebini karşılamakta güçlük çekti. Banka ATM’leri en büyük banknotun 200 TL olması sebebiyle vatandaşın fiziki para taleplerini karşılamakta zorlanırken bayram sonrası önemli değişiklikler yapılacağı öğrenildi.

Gelen son dakika haberine göre bankalar ATM’lerde bazı düzenlemeler yapıyor. Birçok banka 10 ve 20 TL’lik para giriş ve çıkış slotlarını kapattı. Bu bölümler 200 TL’lik banknotlar için ayrıldı. Fakat buna rağmen nakit para sıkıntısı tamamen ortadan kalkmadı.

PARA ÇEKME LİMİTİ 20.000 TL’YE ÇIKACAK

Alınan bilgiye göre bayram sonrası birçok bankalarda para çekme limiti değişecek. Bazı bankalarda şu anda nakit çekme limiti 7.500 TL ile 10.000 TL arasında değişiyor. Bankaların bayram sonrası %100’lük bir artışla para çekme limitini 15.000 TL ile 20.000 TL arasında çıkaracağı konuşuluyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
12 Temmuz 2024
Kudreti ve Şifası Adından Geliyor! Türkiye’de Pek Bilinmiyor Ama Her Zerresi Şifa Dolu

Türkiye’de pek yaygın olmasa da kudret narı tam bir Şifa deposu. Bu tropikal meyve salatalığa benziyor ancak her zerresi fayda sağlıyor. Kudret narı, bilimsel adıyla Momordica charantia, son yıllarda popülerliği hızla artan bir bitki. Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bu bitki, özellikle sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile dikkat çekmektedir. Geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılan kudret […]

Genel
12 Temmuz 2024
Adnan Oktar Suç Örgütünün 5 Milyar TL’ye Yakın Mal Varlığı Hazineye Geçti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Karar sonrası örgüte ait 5 milyar TL’yi bulan mal varlığı hazineye geçti. Örgüt liderliğini Adnan Oktar’ın yaptığı, Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Adnan Oktar’ın binlerce yıllık hapis cezası onandı. Bugün de Adnan Oktar örgütü ile ilgili yeni bir […]

Genel
12 Temmuz 2024
Neslim ve İnanç Güngen Çifti Adliyeye Sevk Edildi

Güzellik Merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen adliyeye sevk edildi. Kuyu 8 operasyonları kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngör beraberlerindeki 45 şüpheli ile beraber adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimler arasında bir MASAK müfettişi olduğu da ortaya […]