SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

3 Temmuz 2024 Sigara Zammı! Yeni Zamlı Marlboro, Parliament, Winston, Muratti, Camel Sigara Fiyat Listesi

Yayınlanma:
ABONE OL

3 Temmuz 2024 sigara zammı belli oldu. Sigara fiyatlarına paket başı 6.5 TL zam geldi. Peki zamlı Marlboro, Winston, Parliament, Kent, Muratti ve Camel sigara fiyatları ne kadar oldu?

3 Temmuz 2024 enflasyon verilerinin belli olması ile birlikte ÖTV zammı da ortaya çıktı. ÖTV zammı aynı zamanda Sigara ve alkol fiyatlarına zam anlamına geliyor. Son dakika haberine göre Sigara fiyatlarına paket başı 6.49 TL zam yapıldı.

Sigara tiryakilerinin beklediği sigara zammı son dakika olarak açıklandı. Ocak ayından bu yana peş peşe zam haberleri ile gündeme gelen Sigara fiyatlarına bu defa ÖTV zammı geliyor. 3 Temmuz’da enflasyon verilerinin belli olması ile birlikte zamlı sigara fiyat listesi de ortaya çıktı. Peki 3 Temmuz 2024 zamlı sigara fiyatları ne kadar oldu?

ÖTV ZAMMI SON DAKİKA BELLİ OLDU

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda son 6 aylık tüketim üretici enflasyonu %19.49 oldu. Bu oran aynı zamanda ÖTV zammı anlamına geliyor. Bu zamla Beraber sigara fiyatları ve alkol fiyatları artıyor. Yapılan zam sonrası bir paket sigara fiyatında ÖTV artışı 7.80 TL, 70’lik rakı fiyatında ÖTV artışı 78 TL olarak gerçekleşti.

3 TEMMUZ 2024 SİGARA ZAMMI NE KADAR?

ÖTV zammı Sigara fiyatlarına bir paket sigara da 6.49 TL olarak yansıdı. Yapılan zamla birlikte sigaranın bir paketinden alınan vergi 33.3 TL’den 39.5 TL’ye yükselmiş oldu. 1 bira da artış 1.51 TL olurken yapılan zam sonrası biradan alınan vergi 7.78 TL’den 8.29 TL’ye yükseldi. Yine şarapta vergi artışı 7.45 TL olurken şaraptan alınan vergi miktarı 38,24’den 45,69’ye yükseldi. Rakı grubunun da dahil olduğu yüksek alkollü içkilerden litre başına düşen ÖTV zammı 2,06 TL olurken yeni zamla birlikte alınan vergi 11,63 TL’den 12,69 TL’ye yükseldi.

KDV ORANI DA ARTTI

Ayrıca zamlarla beraber sigara ve alkollü içkilerden alınan KDV oranı da yükseldi. Bu zamlara ek olarak %20 KDV eklenmesi halinde bir paket sigara fiyatı 7,79 TL daha artarken toplam artış 47.28 TL’ye kadar çıkmış oldu.

70’LİK RAKI FİYATI NE KADAR OLDU?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan vergi uzmanı Ozan Bingöl, 70’lik rakıdan alınan ÖTV miktarının 399,96 TL’ye yükseldiğini belirtirken KDV miktarının ise 142,21 TL’ye yükseldiğini dile getirdi. Son yapılan zamlarla birlikte 70’lik rakıdan alınan toplam vergi tutarı 542,17 TL oldu. Böylece 70’lik Rakının fiyatı 853 TL’ye çıkar iken bunun 542 TL’si vergi olarak ödeniyor.

3 TEMMUZ 2024 ZAMLI GÜNCEL SİGARA FİYAT LİSTESİ

Gelen sigara zammı ile birlikte 3 Temmuz 2024 zamlı sigara fiyat listesi de belli oldu. Markalara göre sigara fiyatları şu şekilde:

Winston en ucuz sigara fiyatı 65 TL’den 71.5 TL’ye yükseldi.

Camel en ucuz sigara fiyatı 63 TL’den 69.5 TL’ye yükseldi.

Marlboro en ucuz sigara fiyatı 66 TL’den 72.5 TL’ye yükseldi.

Parliament en ucuz sigara fiyatı 65 TL’den 71.5 TL’ye yükseldi.

Kent en ucuz sigara fiyatı 64 TL’den 70.5 TL’ye yükseldi.

NOT: 3 Temmuz 2024 sigara zammı ÖTV artışına göre hesaplanmıştır. Henüz firmalar kendi zamlı fiyatlarını duyurmadı. Firmalardan yeni sigara zammı ile ilgili açıklama gelmesi durumunda haberimizde olacak.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]