SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Yeni ZAM Dalgası! Akaryakıt, Alkol Sigara Zammı Noktası Virgülüne Belli Oldu

Yayınlanma:
ABONE OL

Son dakika… Enflasyonun açıklanması ile yeni zam dalgası başlıyor. Akaryakıt, Alkol Sigara Zammı belli oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu bugün itibarıyla 6 aylık enflasyonu açıkladı. Emekli ve memur maaş zammının yanında 6 aylık enflasyon aynı zamanda ÖTV zammını da ilgilendiriyor. Sigara alkol ve akaryakıt fiyatlarına gelecek zam yeniden belirlendi. Peki ÖTV zammı oranı ne oldu? Sigaraya ne kadar zam gelecek?

Akaryakıt alkol ve sigara zammı peş peşe açıklandı. 3 Temmuz’da ÖTV zammı oranlarının belli olması ile birlikte yeni fiyatlarda ortaya çıktı nokta Türkiye İstatistik Kurumu bugün itibariyle 6 aylık enflasyon oranlarını açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından da ÖTV maktu tutarlarına yaklaşık %20 oranında zam geldi. Peki ÖTV zammı ile akaryakıt alkol ve sigara fiyatları ne kadar oldu? Sigaraya ne kadar zam geldi?

ÖTV ZAMMI NE OLDU?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Haziran ayı enflasyon verileri açıklandı. Açıklanan verilerle birlikte 6 aylık ÜFE %19.64 oldu. Böylece ÖTV zammı oranları da belli oldu. ÖTV maktu artışı yüzde 19.64 olarak gerçekleşirken bu aynı zamanda sigara akaryakıt ve alkol fiyatlarına zam anlamına geliyor.

AKARYAKIT FİYATLARINA NE KADAR ZAM GELECEK?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler doğrultusunda akaryakıt fiyatlarına yaklaşık %20 oranında artış yapılacak. ÖTV tutarlarının artmasıyla beraber Benzinin litre fiyatı 44.67 TL’ye, motorinin litre fiyatı 44.64 TL’ye yükselecek.

YÜKSEK ALKOLLÜ İÇKİLERE ZAM GELİYOR

ÖTV zammı aynı zamanda yüksek alkollü içkiler için de geçerli. Şu anda 1062 TL olan bir Rakının fiyatı ÖTV tutarının %20 oranında artması ile birlikte 1275 TL’ye yükselecek.

SİGARA ZAMMI NE KADAR OLDU?

Sigara fiyatları da aynı şekilde ÖTV zammından etkilenecek. Ocak ayının başından bu yana peş peşe zam haberleri ile gündeme gelen sigara fiyatları bu defa Temmuz ayında ÖTV artışı ile gündeme gelecek. Sigaraya %20’lik bir artış yapılması ve en ucuz sigaranın 66 liraya yükselmesi bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]