SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Kök Maaş Zammı Emeklilere Müjde! Son Dakika Haberiyle Yeni Oran Açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli kök maaş zam oranı güncellendi. Son dakika haberi az önce duyuruldu. Emeklilere müjde geldi.

Emekli maaşı alan milyonlarca kişi kök maaş zam oranı için araştırma yapmaya devam ediyor. 3 Temmuz’da açıklanan enflasyon verilerine ek olarak cumhurbaşkanı Erdoğan’ın refah payı açıklaması bekleniyor. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem taban maaş konusunda hem de refah payı zammı hakkında detayları paylaşacağı tahmin ediliyor.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşların beklentileri hala devam ediyor. SGK uzmanları kök maaşa ilave zam konusunda son derece umutsuz ancak emekliler Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son açıklamayı duymadan bu konuda umutsuzluğa kapılmak istemiyor. Peki emekliye refah payı zammı gelecek mi ne kadar refah payı verilecek?

SSK VE BAĞKUR EMEKLİ ZAMMI BELLİ OLDU

Emeklilerin uzun süreden beri beklediği SSK ve Bağkur emeklisi kök maaş zam mı belli oldu. Emekliye altı aylık enflasyon oranında artış yapılırken zam oranı ise %24.73 olarak açıklandı. Ancak refah payı konusu hâlâ belirsizliğini koruyor. Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat işıkhan 3 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada refah payı ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Bu da emeklilerin beklenti ve umutlarının artmasına yol açtı. Ancak refah payı konusunda son kararı cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI VE REFAH PAYI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Astana Zirvesi için yurtdışında bulunuyor. Hemen ardından da millî Takım’ın Berlin’de oynanacak olan Hollanda maçını izlemek için stadyuma gidecek olan cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta içinde emekli kök maaş zammı ve en düşük emekli maaşı zammı ile ilgili açıklamalarda bulunacağı tahmin ediliyor.

EMEKLİYE NE KADAR REFAH PAYI ZAMMI GELECEK?

SGK uzmanları ise emekli refah payı zammı konusunda resmen ikiye bölünmüş durumda. Bazı uzmanlar emekliye refah payı verileceğini düşünürken bazıları ise imkansız diyor. Ancak bugüne kadar nokta atışı tahminlerde bulunan SGK uzmanı Özgür Erdursun, emekli refah payı zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özgür Erdursun, 2009 yılından beri devam eden refah payı artışının bu yılda süreceğini söyledi. Ayrıca beklediği oranı da açıklayan Özgür Erdursun, en az on puanlık bir artış beklediğini dile getirdi.

EMEKLİ KÖK MAAŞ ZAMMI %35’E YÜKSELEBİLİR

SGK uzmanı Özgür Erdursun’un bu tahmini doğru çıkar ve emekli kök maaş zammına ilave zam yapılırsa yeni zam oranları %35’e kadar yükselmiş olacak. Ayrıca kök maaşa ilave zam uygulamasının sadece SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için olacağı konuşuluyor. Yani Ocak ayında olduğu gibi bir zam eşitlemesi yapılmayacak. Bunun sebebi ise geçtiğimiz yıl memur ve memur emeklisine 8077 TL’lik seyyanen zam verilmesi gösterildi. Geçtiğimiz yıl bu uygulamadan SSK ve BAĞ-KUR emeklisi faydalanmıştı. Bu yıl da ilave zamdan sadece SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin yararlanacağı öğrenildi.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]