SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Seyyanen Zam ve Refah Payı Onayı Geldi! YENİ ZAM 08.30’da Açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli maaş zammı Temmuz 2024 için yeni açıklama geldi. Seyyanen zam ve refah Payı ile emekli maaşları bakın ne kadar olacak?

Temmuz ayında yapılacak maaş zammı emeklilerin gündeminde. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, youtube kanalından ve katıldığı Canlı yayınlarda emekli maaşları ile ilgili açıklamalarına devam ediyor. Bu defa Özgür Erdursun’dan seyyanen zam ve refah Payı ile ilgili yeni bir iddia geldi. Peki Temmuz’da emekli maaşları ne kadar olacak? Emekliye seyyanen zam ve refah Payı verilecek mi?

SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisi 16 milyondan fazla vatandaş 3 Temmuz tarihini bekliyor. Çünkü 3 Temmuz’da 6 aylık enflasyon kesinleşecek emekli temmuz zammı süreci de başlayacak. Ancak SGK uzmanı Özgür Erdursun katıldığı canlı yayında yeni bir iddiayı gündeme getirdi. Peki Temmuz 2024 emekli zammı ne olacak? SSK ve BAĞ-KUR emeklisine ne kadar zam gelecek? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

EMEKLİLER İÇİN KRİTİK TARİH 3 TEMMUZ

Milyonlarca emekli için kritik tarih 3 Temmuz olarak açıklandı. Bu tarihte Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Haziran ayı enflasyonu açıklanacak ve 6 aylık enflasyon oranları da kesinlikle kazanacak. Yine en düşük emekli maaşı hesaplamaları da bu tarih itibariyle yapılacak.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI YÜZDE KAÇ OLACAK?

Emekliler 5 aylık enflasyon verisini öğrenmiş %22.72 zam oranı kesinleşmişti. Memur emeklisine verilecek Toplu sözleşme zammı ise %10 olurken enflasyon farkı da eklenince şu anda yüzde 17.4 zam kesinleşti.

Ancak SGK uzmanı Özgür Erdursun’dan önemli bir iddia geldi. Refah payı ve seyyanen Zam konusunda açıklamalarda bulunan Özgür Erdursun, Ocak ayında yapılan artışlarla maaşların 3 defa değiştiğini vurguladı. Emeklilerin hükümete tepkili olduğunu belirten Özgür Erdursun, Temmuz ayında da benzer gelişmelerin yaşanabileceğini işaret etti.

EMEKLİ ZAMMI REFAH PAYI NE KADAR OLACAK?

SGK uzmanı Özgür Erdursun, Ocak ayında emekli zam oranlarının %37,5 olduğunu ancak ardından 5 puanlık bir refah Payı eklendiğini hatırlattı. Ancak Temmuz ayında da hükümetin %20-25 aralığında bir oran üzerinde durduğunu belirten Özgür Erdursun, bu durumda büyük bir baskı oluşacağını ve ciddi bir refah Payı artışı geleceğini söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Temmuz tarihinde Haziran ayı tüfe rakamları açıklanacak. Böylece 6 aylık enflasyon ve dolayısıyla da Temmuz ayında maaşlara yapılacak zam oranlarını Etlik kazanacak. Emekli maaşı alan Milyonlarca kişi zam oranlarını Büyük bir merakla takip ederken SGK uzmanları da yeni yorumlarını katmaya devam ediyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]